The Low Dose Naltrexone

kristaladamkristaladam 206 Adana
kategorisi LDN
Merhaba Arkadaşlar

Nette gezerken yukarıda ismi yazılı olan bu bloke ilacı buldum.
Bu ilaç kanserin bütün çeşitlerine iyi geldiği gibi iltihaplı hastalıklarıda bloke ettiğini idda ediyor.
düşük dozda yan etkisinin bulunmadığını söyluyor.
benim inglizcem olmadığı için sitemizde ingilizce bilen arkadaşların bu ilacı araştırması beni ve buradaki arkadaşları aydınlatması süper olur:)

Kolay gelsin

Yorumlar

• tUtKuNtUtKuN 1,208 Yurtdışı
    Low dose Naltrexone (LDN) - Türkçe adıyla düşük doz naltrexon

LDN uyuşturucu ve alkol bağımlılarının tedavisinde kullanılan Naltrexone adlı ilacın belirli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmak üzere düşük doza indirilmiş halidir.Doktorlar ve araştırmacılar Multipl Skleroz başta olmak üzere aşağıda belirtilen rahatsızlıklar üzerindeki faydalı etkileri dolayısıyla alternatif bir tedavi olabileceğini açıklamışlardır.Çeşitli ülkelerde etkinliği üzerine çalışmalar devam etmektedir.
    Etkili olduğu Kanser Tipleri
    Göğüs Kanseri
    Kolon Kanseri
    Karaciğer Kanseri
    Akciğer Kanseri (Küçük hücreli dışı)
    Mesane Kanseri
    Rahim Kanseri
    Lenfoma (Hodgkin ve Hodgkin dışı)
    Multipl Myelom
    Nöroblastom
    Malin Melanom
    Yumurtalık Kanseri
    Pankreas Kanseri
    Prostat Kanseri
    Renal Hücreli Karsinom
    Gırtlak Kanseri
    Lenfatik Lösemi
    Glioblastom
    Karsinom

Diğer Rahatsızlıklar
    ALS
    Alzaymer
    Otizm
    Behçet Hastalığı
    Çölyak
    Kronik Yorgunluk Sendromu
    Crest sendromu
    Chron Hastalığı
    Emfizem
    Endometriosis
    Fibromiyalji
    AIDS
    IBS
    Multipl Skleroz
    Parkinson
    PLS
    Pemfigoid
    Romatoid Artrit
    Psoriasis
    Skleroderma
    Sarkoidoz
    SPS
    Sistemik Lupus
    Transvers Myelit
    Ülseratif Kolit
    Wegener Hastalığı
    (yalnızca başı)
  • kristaladamkristaladam Yükleniyor... 206 Adana
    selam @tUtKuN kendi sitesinde bizim hastalığada iyi geldiği yazıyor. bugün ben araştırdım biraz iyi dönütler var sen ne diyorsun bu ilaca...
    bu ilaçla ilgili bir yazı

Sizlerle 2006 Aralıkta ABD den gelen maille başlayan bir süreci paylaşacağım. The Pennsylvania State University (Hershey, U.S.A.) da yapılan bir araştırmadan bahsediliyordu. Dr. Jill Smith’s ve ekibinin yaptığı bir araştırma ve uygulama sonuçlanmıştı. Yıllardır morfinman hastaların acil tedavisinde kullanılan NALTREXON adlı ilacın ufak dozlarda 3 ay boyunca kullanıldığı ağır kron hastalarında %88 oranında cevap alınmış %47 hasta tam iyileşmiş
    belirti ve yaşam kalitesi bariz şekilde düzelmiş, tedavi kesildikten sonrada etki devam etmiştir.
    Tedavi boyunca CRP ve sedimantasyon gibi iltihap göstergeleri de normalleşmiş, sonuç olarak oldukça ucuz yan etkisi olmayan güvenilir, remicade gibi ciddi yan etkileri olmayan bir ilaç daha gündeme girmiştir. Müjdelenir. Kay: Am.J.Gastroenteral 2007;102:1-9

ABD de genetik mühendisi olarak görev yapan yeğenime mail atarak bilgi istedim. Doğrulaması ile araştırmalara başladık.
    Bu süreçte her gün 5*50 Mg AZATHIOPRINE PCH (İMURAN diğer adı ile)-6 haftada bir Kg/10 mg REMİCADE (10 şişe) normalde kullanılanın çok üstünde bir doz ile tedavim devam etmekteydi. Bu süreç 2 senedir devam ediyordu bu dozlarla. Tam bu sırada İBHD derneğindeki yazışmalar sırasında yazısı yayınlandı.2 aydır araştırmalarını yaptığım yazı metni Sayın ****** da dikkatini çekmiş olacak ki yazıyı İBHD de yayınladı. Metni aynen yayınlıyorum…
    Yazan: *****
    Tarih: 08-02-07 16:10
    Geçen ay açıklanan bir araştırma sonucunda yıllardır morfinman hastaların acil tedavisinde kullanılan NALTREXON adlı ilacın ufak dozlarda 3 ay boyunca kullanıldığı ağır kron hastalarında %88 oranında cevap alınmış %47 hasta tam iyileşmiş.
    Belirti ve yaşam kalitesi bariz şekilde düzelmiş, tedavi kesildikten sonrada etki devam etmiştir.
    Tedavi boyunca CRP ve sedimantasyon gibi iltihap göstergeleri de normal leşmiş, sonuç olarak oldukça ucuz yan etkisi olmayan güvenilir, remicade gibi ciddi yan etkileri olmayan bir ilaç daha gündeme girmiştir müjdelenir. Kay:Am.J.Gastroenteral 2007;102:1-9

Artık bazı şeyler kesinleşmeye başlamıştı. Elime geçen bazı bilgileri 2 gün sonra bende İBHD de yayınladım. Şöyle ki:
    Yazan: ercan zorlu
    Tarih: 10-02-07 21:31

1984 yılında FDA onayından geçmiş
    uyuşturucu için kullanılırken 2005 yılında onlar üzerinde fazla etkin olmadığı ama alkolikler için etkin olduğu yayınlanmış
    hatta sigarayı bırakanlarda bile kullanılıyormuş
    low box naltrexone denen LDN formatı chron için kullanılıyormuş ancak bu konuda kontrollü tam bir araştırma yapılmamış. Kaynak wikipedia.
    http://216.239.59.104/search?q=cache:IkzNyqGsR9sJ:www.hmc.psu.edu/news/pr/2006/may/Smith%20naltrexone%20FINAdoneL.doc+naltrexone,+chron&hl=en&ct=clnk&cd=3

esas heyecanlı haber bu sayfada
    bu fakülte 500 bin dolarlık bir araştırma bütçesine layık görülmüş az dozda naltrexone alımının chron üzerindeki etkisini araştırmak için.
    16 haftalık araştırma sonucunda %89 iyileşme göstermiş %67 de hastalık olduğu noktada durmuş. Görülen tek yan etki (bazı hastalarda) uykusuzluk olmuş.
    Araştırmaya devam etmek için ikinci bağışı bekliyorlarmış.
    daha ucuzmuş ayrıca bilinen tedavilerden )))

ve
    http://www.lowdosenaltrexone.org/ldn_latest_news.htm

en son haberler burada ve bütün hikâye Amerika'da gelişiyor.

Sevgiler. AYRICA TEŞEKKÜRLER... SEVGİLER.

İşte hikâyemizin aslı böyle başladı. Gelelim şimdi ilacın TÜRKİYE’YE getirilmesine. Kime sorduysak, kimden yardım istediysek olumsuz yanıtlar aldık. Neden mi?
    1-Araya girmekten kaçınanlar oldu çünkü ilaç aslında uyuşturucu ve alkol bağımlılarında kullanılıyordu.
    2-Avrupa ülkelerinde var. Ama reçete lazım getirtemedik. Türk doktorların reçetesini kabul etmiyor ve ilacı vermiyorlar.

3_Hadi ilacı bulduk getirdik 50Mg olan tabletleri nasıl 11 eşit parçaya böleceğiz.
    Kısaca ilacı ABD den bir şekilde böldürterek getirtmeyi 7 ay sonra başardık… Yani 4,5 mg olarak hazırlanmış olarak.(Naltrexone HCI 4,5Mg kapsüller)

İLAÇ Bristol myers squibb gmbh tarafından üretilen, Türkiye'de henüz yasal olarak bulunmayan opioid antagonist. Etken maddesi naltrexondur. Amerika ve İngiltere gibi çoğu ülkedeki muadili, etken maddeleri yine naltrexon olan, revia ya da vivitroldür... Naltrexone nispeten uzun bir etkileme süresi olan çok özel bir opioid antagonisttir.

Geldik en önemli aşamaya Doktorlarıma nasıl anlatıp kullanacağıma. Tedavimin devamını sağlayan Dr.larıma olayı anlattım. Ve Türkiye’de literatüre girmemiş bir ilaca pek sıcak bakmadılar. Çünkü 6,5 senedir remisyon yüzü görmemiş bir CROHN hastası için ve diğer ilaçların kesilmesi de hakikaten riskti. Dr.larımla hasta hakkımı kullanmak şartı ile elimi taşın altına koyarak bir düzenlemeye girdik.
    Bu arada (omurilikte kemik erimesi-sol bacakta ufak bir kanser belirtisi-sol gözde makula dejenerasyonu-romatoid artrit teşhisleri)birçok rahatsızlıklar la da beraberin de mücadele etmekteydim. Bütün bu rahatsızlıklar doktorlarımın ilaçlarımı kesmemin doğru olmayacağı kanısını taşımalarına sebep oluyordu. Haklılardıda tam bir remisyona girmemiş olsam da ağrılarım ve bağırsak bozukluğum belirli de olsa bir düzene girmişti.(günde 8-10 VC ye çıkmam düzenli halimdi.)Eğer ilaçlar kesilirse isal artacak tekrar kilo kaybı başlayacak hatta eskiden olduğu gibi hastanede müdahale mecburiyeti çıkacaktı.
    Evet, zorlu dönem başladı ilk etapta Remicade son verdik. Azatoprini yavaş yavaş azaltarak 2*50 Mg indirdik. Bu süreç 6 haftaya yayıldı ve Naltrexon 4,5 mg her akşam yatmadan evvel olarak alındı…
    45 günlük ilk kürün sonunda asıl gün geldi kontrol ve kan sayımları. .kan sayımları yapıldı. Total protein 8.2-albümin 5.0-HGB 17.7-SEDİMANTASYON 6-CRP 0.754… tahlil sonuçları gayet iyiydi. Tek şart vardı 15 gün ara ve bundan sonra tek ilaç Naltrexon 4,5 mg ile devam etmek. Bu gün bu yazıyı yazarken 2.kürün içindeyim ve kür bitince tekrar kan sayımları ve sonuç.
    Bunları sizinle paylaştım ve mutluyum.Ama biliyorsunuzki her bünyede değişik sonuçlar veren bu ilaçlar her zaman herkeze iyi geleceği anlamına gelmiyor.Ama şu da gerçekki Türkiye de bir ilki gerçekleştirdim ve inşallah tüm crohn hastalarına bir umut kapısı açmışımdır…
    Bu bilgileri verirken sadece gelişmeleri paylaşmak amacını güderek verdim. Bilgileri verirken terimlerle ilgili yanlışlarım olabilir..SAYGI VE SEVGİLER.

Not:Dr adı ve tedavi görülen hastane herhangi bir yanlış anlaşmaya meydan vermemek için açıklanmamıştır...
    NOTE, I COPIED THIS POST FROM THE YAHOO LDN BOARD AND POSTED THE COPY HERE, BRENDA

--- In lowdosenaltrexone@yahoogroups.com, "Bridget" yazan:

I've been taking LDN since June 11th, started at 3mg for a month,
    then 4.5mg since then. My Ankylosing Spondylitis is now IN
    REMISSION. My Fibromyalgia is still a little bit active, but my pain level has gone from 7-9 to 1-3. I had a bone scan last month and found out that there is no AS inflammation in my body, at all! I'm on top of the world. =)

My 15-year-old nephew is also on LDN, for medulloblastoma brain
    cancer. His doctors are using the "M" word - "Miracle" - to describe his progress. They said they would've considered it a miracle if his tumor hadn't grown - and it's shrunk considerably. So we're hugely
    excited about that, too.

Bridget

POSTED BY BRENDA

çeviri yapabilecek var mı acaba?
  • McKayaMcKaya 2,737 İstanbul
    Yapalım.

Haziran'ın 11'inden beri LDN kullanıyorum. Önce ayda 3 mg'la başladım sonra 4.5 mg'a çıktım. AS şimdi hafiflemiş durumda. Fibromiyaljim hala biraz aktif Fakat ağrılarım 7-9 dan 1-3'e indi.(çevirmenin yani benim notum; ağrıbilimde derecelendirme diye birşey vardır. Doktor hastanın ağrısının derecesini öğrenmek için; "en düşük ağrının 1, en yükseğinin ise 10 olduğunu farzedersek sizin ağrınızın derecesi kaç?" diye sorar.)Geçen ay kemik MR'ı çektirdim vücudumda AS kaynaklı bir enflamasyon olmadığı anlaşıldı. İşte bu!! Kendimi dünyanın tepesinde hissediyorum.

15 yaşındaki yeğenim de beyin kanseri için LDN kullanıyor. Onun doktoru bu süreci "Mucize" olarak niteliyor. Doktorlar tümörün büyümemesi hatta daralmasının ancak mucizeyle açıklanabileceğini söylediler. Bu yüzden de çok heyecanlıyız.

Bridget
  • tUtKuNtUtKuN 1,208 Yurtdışı
    Bu kadar geniş spektrumda her hastalığa iyi geliyor olma ihtimali biraz düşündürücü...

İlaç söz konusu olunca yazılan hasta deneyimlerinin firmalar tarafından yaratılmış senaryolar olma ihtimalini unutmamak gerekir...

Hem kanser, hem AS,hem o, hem bu, bana biraz tuhaf geldi... Unutmayınki mucize diye sunulan bir çok ilaç daha sonra öldürücü olduğu için piyasadan çekildi...

Bu ilacın bir iyi yönü yıllardır uyuşturucu tedavisinde kullanılıyor olması ve belirgin öldürücü yan etkileri olmaması...
    bence geniş bir alana hitap etmesinin nedeni merkezi bir yeri bloke ediyor olabilir. sonuçta ben bu ilacı kronik bağırsak iltihabı hastaları olan bir siteden buldum. bence iltihap her yerde iltihaptır. birine ankilozan yapar birinr bağırsak iltihabı birine ramotoid artrit ... sonuç olarak iltihabın çıkış noktası tek bir yerdir diye düşünüyorum. bağırsak iltihabı hastalarıda remicade ve enbrel yada humira kullanıyorlar yani bize tavsiye edilen ile aynı...
  • İltihab konusunda Yazdıklarınıza Katılıyorum Kristaladam.
    Ama @tUtKuN Beyin yazdıklarınıda dikkate almamak mümkün değil..
  • monomono 5,483 Ankara
    @tUtKuN yazan:
    Bu kadar geniş spektrumda her hastalığa iyi geliyor olma ihtimali biraz düşündürücü...
    Hakikaten böyle bir şey olunca bu bizim klasik ”Kerameti kendinden makul aktar efendilerin” pazarlama stratejilerine benziyor, bir karışım yapıyorlar her şeye iyi geliyor.
    Bu da onu andırıyor sanki :)
    Selam

http://www.barsak.org/forum/viewtopic.php?t=1456

burada bu ilacı kullandıktan sonra test yaptıran bir arkşın sonuçları var bir bakın isterseniz
    http://www.barsakforum.com/sonraki-vt58.html?postdays=0&postorder=asc&highlight=naltroxen&start=60

Arkadaşlar siz bu ilacı ciddiye almıyorsunuz sanırım ama.

Bağışıklık sisteminden oluşan kronik bağırsak iltihabı olan bir site coşmuş bu ilaç hakkında bilginize.
    İndilizcesi olan arkadaşlardan yardım bekliyoruz..

http://forums.spondylitis.org/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=146402&fpart=2

Bu sitede ldn ve as ilişkisi hakkında amerikadaki as hastalarının yorumları var fakat ingilizce:) bilen arkadaşlar genel olarak nelerden bahsetmişler bize tercüme edebilir mi:=))
  • Dear Group
    I thought I would let you all know how my first week on LDN is going. Well, what
    can I say but it is going really well, I am taking LDN because I have a form of
    Arthritis that is called Ankylosing Spondilitis and I have had it for 20 years +
    , I have had a roller coaster ride over that time, at the worse I have been very
    ill, in agony and hardly able to walk, I have taken the normal NSAIDs to help,
    and had the normal awful side effects, Life had gotten so it was really not
    worth living any more and it was my family that I kept going for, running my own
    business as I was unemployable, due to health.
    Thats the background, this week has been amazing really and I have been scared
    to acknowledge the changes because, I did not want to be let down again if it
    was not really happening, but am feeling safer now as it has been an everyday
    improvement, so fingers crossed this is the answer for me. The results have been
    a reduction in pain and stiffness by about 50 to 60% so far, I have had some
    funny night time ,how would i put it , visions, but I am sleeping much better
    than I was before, not waking up every twenty minutes, having to move because of
    the pain. I am having much less spasms when I move too quickly, I am walking
    much more comfortably, faster and feel like I am walking like a healthy person,
    not tentitively as I was waiting to trip over the slightest dip in the path and
    then nearly scream in agony. I can sit for much longer periods without siezing
    up, and I loosen up much quicker when I start walking or moving. Thats the
    physical side, then as well there is the spiritual/mind effects. Yesterday I was
    driving along and felt a little worried as I had noticed I have been feeling
    calmer, happier and less worried about everything over the last week but whilst
    driving I was worried because I felt almost as though I was a little light
    headed or as though I had had a glass of wine, I started to think maybe I am
    having an effect from the LDN, it was wierd, and then I suddenly thought , this
    is'nt wierd, I just feel really, really relaxed, and care free, this is how I
    should feel, this is how healthy, happy people feel, they are not feeling down
    all day, worried about everything all day, miserable because thye feel sick and
    are in pain, this IS HOW I SHOULD FEEL !!!!!!!! Its like a heavy oppresive
    weight has been taken off me.
    I hope to god this keeps up and things continue to improve, I wanted to share
    this as I have not seen too many posts about my condition, and wanted to give
    some hope for people out there who might have AS or any disease that is stopping
    them from feeling how they should feel. I have not felt this way for a long
    time. Out of interest I am on 1mg of LDN as this is how my Dr starts it and then
    works up as necessary, although he has many patients who stay there as they are
    getting the improvements on the low dose, I am also taking omega 3s he
    prescribed, 2000mg a day, I also use topically DMSO on my neck and lower back
    and this also DEFIN~ITEL~Y helps with localised stifness, plus Amino acids , D3,
    B12 and most of the basics,C,B etc. I mentioned this before but I have also made
    a great effort to sort out the various mental baggage, of blame and regret I
    have been holding onto for most of my adult life.

Good luck to everyone!

Sevgili kristaladam özetleyecek olursak sitedekiler de kullanip kullanmamakta kararsiz. Kullanip tecrübelerini yazan tek kisi var onun da mektubunu alintiladim. Özetle bu kisi 20 yillik AS hastasi ve oldukca ilerlemis, cogu zaman yürümekte bile zorlaniyormus, vüvudu tam bir ankilozan spondilit seklini almis. Kullandigi NSAD da pek fayda
    vermiyormus ve bir cok kötü etkisi de görülmüs ama bir kac günlük LDN kullanmadan sonra vücudundaki katilik yüzde 50-60 azalmis, sabahlari 20 dakikada yataktan kalkamazken cok daha rahat ve cevik olmus, geceleri de daha kaliteli uyuyabiliyormus, kisacasi bir cok sikayetleri olumlu sekilde düzelmis :unsure:
    Bu ilaci doktorunun tavsiyesi üzerine günde 1 mg olarak aliyormus beraberinde de 2000 mg Glukosamin, lokal olarak DMSO kullaniyormus sanirim kas gevsetici krem :unsure: , amino acid, D3, B12 gibi vitaminleri kullaniyormus
    Özetle tercüme böyle :)
    Insaallah yardimci olabilmisimdir :)
    Ben bu ilaci pek arastirmadim önümüzdeki 3 hafta cok yogun olacam sonrasinda arstirir kendimce edindigim fikrimi de paylasirim
    Insaallah rabbim cümlemize derman versin ve bu hastalikli gecen zamanin da kiymetini bilmeyi nasip etsin ;)
  • criticscritics 164 Ankara
    arkadaslar, burada uzun zamandır girilmemiş bu başlığı gordum ve sormak istedim. acaba ldn adlı ilacla ilgili bir bilginiz var mı? acaba bu ilaç as için bir ihtimal olabilir mi? benim cevremde bunu ne içen var, ne de onermiş olan doktor. tamamen internet araştırmasıyla buldum; baktım bizim sitede de varmış. agırlıklı olarak crohn hastalıklarında denemesi yapılmış, başarılı olan vakalar da bulunmuş. bunun dışında diğer ottoimmun hastalıklar icin de umit olabileceği yazıyor sitesinde. aramızda kullanan veya denemiş olan varmıdır diye merak ettim. Bir de 7 gun sonra doktoru gorceğim ona bir sorayım diyorum. :saskin:
  • Merhaba, Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum criticsBen de bu konuya yabancı bir sitede rastlamıştım ve umutlu bir şekilde bu sitede başlığı aradım. Konunun 2010 yılında açıldığını fark edince soru sormaktan vazgeçmiştim  :(
  • criticscritics 164 Ankara
    @trueblue merhaba, bu koşede kalmış yazıyı demek sen de gördün;  ;) aynen. birşey yazılmayınca altına, insan düşünüyor. bu ilaç acaba bir saman alevi miydi diye. yabancı sitelerde denk geldim ben de ama, nedense en cok bilgiye 2009 da rastladım. acaba calışma yapmıyorlar mı artık? kimseye de yazılmamış ilaç sanırım. insan her yerde care arıyor!
  • baristuranbaristuran 102 Istanbul
    darısı AS nin başına, böyle bir araştırmayı kendimiz yapamazmıyız burada kaç tane insanız :)

Naltrexon(LDN) aktif crohn hastalığını iyileştirmede çok etkili bulundu

Therapy with the Opioid Antagonist Naltrexone Promotes Mucosal Healing in Active Crohn's Disease: A Randomized Placebo-Controlled Trial.

Smith JP, Bingaman SI, Ruggiero F, Mauger DT, Mukherjee A, McGovern CO, Zagon IS.

SourceDepartment of Medicine, The Pennsylvania State University, College of Medicine, GI Medicine H-045, 500 University Drive, Hershey, PA, 17033, USA,

Çalışmaya 40 aktif crohn lu hasta alınmış bu hastaların yarısına 4.5 mg naltrexon diğer yarısınada plasebo verilmiş.

Sonuçta 3 ayın sonunda naltrexon alanların % 88 inin şikayetleri geçerken, plasebo, yani bu ilacı almayanların ancak % 40 ı iyileşmiş. Kolonoskopileride LDN alanların % 78 de normale dönmüş bulunurken , plasebo alanlarda bu oran % 28 de kalmış.

Yan etki ise sadece biraz halsizlik olarak değerlendirilmiş.

Bu % 80 lerdeki başarı diğer remicade ve imuran gibi hem pahalı hemde çok ciddi yan etkileri olan ilaçlarla kıyaslandığında ciddi bir alternatif gibi gözüküyor.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

onur0682 srp.brky Asli_gibiyim mustafaaktas0618 acnl necdet AytacG