Salazoprin tedavisi

124»

Yorumlar

• @Sibel Yılmaz belli ki atak döneminizdesiniz. Her gününüz böyle olacak diye bir şey yok. Eğer ağrılarınız ağrı kesicilerle azalmıyorsa tekrara doktorunuza başvurun. Tedavi seviyesini bir düzey artırır ve bu dönemi atlatırsınız. 

Ayrıca işinizi bırakmayı düşünmeyin. Gerekirse istirahat alın, ama çalışmayı mümkün olduğunca sürdürün.

Geçmiş olsun.
  • Mckaya dogru dedi.benimde cok dayanilmaz donemlerim oldu.arada da yine oluyor.cok uzuluyorum herkese.hergun umitle bir haber bekliyorum.burdan heryerden.allah birini vesile eder.iyi olur.bizede bildirir.agrilarin cok olsada hareketsiz kalmamaya ozen goster.bu forumu iyice incele.her konuda sana yardimci olacak bilgiler var.yeme icme ilac egzersiz ne ararsan.allah yardimcimiz olsun 
  • Biraz cabuk ol rabbim. :omm:
    (1) Stereo
  • Tşk ederım.ama sanki çalıştıkça agrılarım fazlalaşıyor.akupunktur iyi geliyormu bu hastaliga fikrınız varmı yorumlarınız için çok tşkederim 
  • Kullandigim ilaclarin(endol,salazopyrin) yaninda cilt icin ictigim zoretanin hap zararli olur mu?
  • Merhaba, 23 yaşındayım. Ocak ayında ankilozan spondilit teşhisi kondu. Salozopyrin e başladım, 2 aydır sabah 2 aksam 2 olacak bicimde kullanıyorum . fakat bu ilacın bana iyi gelip gelmediğini nasıl anlayacağım? 
  • Eren Çelik
    @klc000
    Konularınız bu konu ile birleştirildi.
  • mono dedi:
    Eren Çelik
    @klc000
    Konularınız bu konu ile birleştirildi.
    Teşekkürler, peki bu ilacın işe yarayıp yaramadığını nasıl anlayacağız? Doktor mr veya röntgen ile mi anlıyorlar?
  • Artık bıktımmm gerçekten bıktımmm yoruldum.bu agrılar beni öldürecekse öldürsün biran evvel dayanamıyorum .gerçekten yoruldum .niye benn neden bennn .bu nasıl bi hastalik .yokmu çaresii Allah aşkına varsa bi çare yazınn nolur
  • klc000 dedi:
    Teşekkürler, peki bu ilacın işe yarayıp yaramadığını nasıl anlayacağız? Doktor mr veya röntgen ile mi anlıyorlar?
    Yani, bunu iki aydır anlamadığınıza göre, dr.unuzla oturup ortak bir karar vermelisiniz O sizden daha tecrübeli olacaktır.

Artık bıktımmm gerçekten bıktımmm yoruldum.bu agrılar beni öldürecekse öldürsün biran evvel dayanamıyorum .gerçekten yoruldum .niye benn neden bennn .bu nasıl bi hastalik .yokmu çaresii Allah aşkına varsa bi çare yazınn nolur
    Öncelikle sakin olun, panik hali hiç bir zaman iyi değildir, neden ben diye bir sorunun cevabı da olmaz zaten, neticede bu bir hastalık, kime denk geleceğini kimseler kestiremiyor. 
    Ayrıca bunun bir tedavisi bulunmuşta, birileri de burada saklıyor gibide düşünmeyin, herkes bir şeyler deniyor, birine iyi gelen ötekine gelmiyor filan.
    Herkeste farklı seyrediyor bu hastalık.

Buna rağmen genede yapılacak şeyler yok değil, ama siz bence önce kendinizden, neler yaptığınızdan bahsedin, spor yapar mısınız, vitamin, mineral takviyeleri alır mısınız, soğuklarla aranız nasıl, hangi ilaçları kullanırsınız vs.
    Bahsedin bunlardan.

(1) emos
  • sibel sakinlik canimm.mononun dedigi gibi baska seylerden bahset .seni gercekten cok iyi anliyoruz şuan ne hissettigini bizkerde cok iyi hissediyoruz.ama bu boyle arkadas alismaktan başka care yok.evet cok sinir bozucu bir tavsiye ama cidden bu boyle.insalkah tez vakitte bir care bulunur da hepimiz kurtuluruz.

• Sibelim.bende katiliyorum arkadaslara.biraz daha sabret.hep boyle olmaz.zamanla acilara agrilara  bile alisiliyor.kendimi öldüresiye düsunmüştüm.niye ben.diye.ayni senin gibi.dayanamiyordum.6 senem gecti.şimdi iyi olursam yapabilirmiyim diye düşünüyorum. :saskin: :dusun2:   işin şakası da..  sen sürekli buraya yaz.sor.paylaş.cok destek olacak bütün asdaşlarım.emin ol
    (1) emos
  • Tşkler yorumlarınız için .spor yapmaya vaktim yok egzersiz yapıyorum.ilaç olarakta rantudil kullanıyorum.çalişmaya başlamadan önce bu kadar şiddetli agrılarım olmuyordu.şimdi ise inanın eve gidip yatmak için bekliyorum.belim resmen çatliyor nasıl bi agrı bu anlatamam.işe başladıgım günden buyana hwrgün agrıkesici kullanıyr ve igne yaptırıyorum.ayakta olmayı yorulmayı sevmiyor.vitamin kullanmadım hiç.kimden ne duyduysam uyguladım.ama şu 5 aydır öldürdü beni.5 aydır agrıkesici igne yaptırırmı insan.inanın sirtım ve belim çok kötü.mineral ve vitamin iyi geliyormu kullanmalimiyim.gerçekten bugün agrılardan dolayı agladım.işten çıkmalimiyim.şimdiden çok tşklr.umarım hepimizde iyileşiriz..
  • agri oldugunda bende halsizlik de yaptigi icin o donemlerde supradyn all dayy kullaniyorum o iyi geliyor.ayrica omega 3 de almani tavsiye ederim.rantudile gelecek olursak cok basit kaliyor agrilara.endol daha etkili ama oda midede sorun varsa mideye dokunuyor.koruyucu ile alabilirsin.
    ben uzun zamandir volteren kullaniyorum ama oda etkisini kaybetmeye basladi bende.
    bildigim kadariyla doktor gozetimindesin degilmi.en yakin zamanda tekrar git ve agrilarinin arttigini soyle.
    onun haricinde yedigine ictigine dikkat et.konular arasinda bazi gidalarin agrilari arttırdığını goreceksin.mesela gazli icecekler hamur isleri kizartmalar ,patlican baklagiller   ve patates aklima gelen ve bana cidden dokunan seyler.sende kendini takip et bakalım

bu arada hangi sehirdesin merak ettim.
  • @Sibel Yılmaz 
    Öncelikle söylediğimiz şeyleri bir tedavi şekli olarak görmeyiniz, bizler dr. değiliz. Anca yaşadığımız şeylerden tecrübe edindiklerimizi aktarabiliriz ki, bu denilen şeylerde zaten bu sitede çok konuşulmuştur.

Ağrı kesici iğneye rağmen 5 aydır ağrının geçmemesi, en azından şiddetinin geçmemesi çokta normal değil. Buna dr.unuz bir çözüm bulamadı mı?

Bu ağrılar eğer KRAMP şeklindeyse, size Magnezyum kullanmayı şiddetle öneririm, ezcanelerde 20tl civarı bir şeydir, suda eriyen, kaslar için olanını alın.  Eğer sorun kaslarda ki kramplarla ilgiliyse 3-5 gün içinde fark edecektir, her gün 1 tane alın.

Ayrıca kadınlarda demir eksikliği de ciddi ağrılar yapabiliyor, onada baktırın. Aslında genel bir baktırın, ne eksikse çıksın. 

Birde kendinizi SICAK tutun, yatarken bile sağlam giyinin, öyle bir fanila gecelik filan değil, uzun kollu eşofman, hırka vb. ile destekleyin kendinizi, gecede üşütülüyor ve bunu fark edemiyoruz.... yorgana battaniyede güvenmeyin, sağlam giyinin yatın, üstünüz açılsa bile problem olmaz. 

Geçmiş olsun.
    (1) emos
  • sibel ,mononun dedigi  gibi (bende amma kopyaci oldum :D )demir demir depolari b12 ve ozellikle d vitaminine baktir....nesela d vitamin olayini gectigimiz yil ogrendim ve dusuklugu inanilmaz bir sekilde agrilari arttiriyor.bende 3 du ve ampullerden kullanarak yukseldigini dusunuyorum.gecen yil saglik ocagi bakiyordu bu d vitaminine ama bugun kaldırıldığıni soylediler.ve bir yigin eksik tahlille bosa kan vermis oldum  :(
    neyse sen butun kan degerlerini  ogren ve en yakin zamanda doktorunla görüş.
    havalara da aldanip ince giyinme...gectigimiz hafta baya baya yaz geldi sanmıştık..evdeki tutuşuk cocuklarim romatizmali bir analarinin oldugunu unutup kaloriferleri kapatmislar.iki gun hic farketmedim ama acisi cikti.
    seninde evde peteklerle oynayan birileri varsa once onlari takip et.buda ufak bir uyari :D
    (1) mono
  • Emos hanim ankaradayım ben.resmen su torbasıyla bir bütün oldum.endol kullanamıyorum.diyabet hastasıyım doktorum şekeri tetikler dedi.pazar günleri evde oluyorum istirahat ettigim için agrı olmuyor o gün.çalişmaya başlayınca agrılar başliyor.çalişmayı sevmiyor.gerçi oda bnde sevmiyoruz çalişmayı.foru mu sevdim biraz geç buldum burayı b12 bi ara düşüktü geçen iyi denildi .mono igneyi yaptırınca iyiyim iş çıkışi yatırabiliyorum ama ordan gelene kadar resmen ölüyorum kramp şeklinde deil agrı.magnezyum iyi geliyorsa aliyim .çok tşkler .inşallah bugün agrım fazla olmaz.
    (1) emos
  • Herkese selamlar forumda yeniyim AS'de ise 3-4 senelik tecrübem var çok şükür :), ilk 3 sene ENDOL kullandım, 4,5-5 aydırda salazopryn kullanıyorum..son 3-4 gündür akşam eve gittiğimde ağrılarım artmaya başladı, hatta yürüyemeyecek seviyeye ulaşıyor..Salazopryn'in ağrılarımı azaltmada yardımcı olmadığını düşünmeye başladım..Verebileceğiniz tavsiyelere açığım..
  • Doktorunuza sormanız gerekenleri bize sormanız manidar doğrusu. Size yardımcı olur mu bilmem ama şu sitede salazopryn alıyorum çok memnunum diyen kimseye rastlamadım.

Doktorunuz endolü kesip salazopryn mi yazdı? Endolü kim kesti? Fışkiyeyi kim kırdı?
    (1) mono
  • Endolü yazan doktorla, endolü kesip Salazopryn'i yazan doktor da aynı doktor..
  • Genelde önce Salazoprin yazılır. Yeterli olmazsa -ki olmaz- üstüne bir de Endol eklenir. Yani her ikisi birbirinin yerine geçen ilaç değil ki birbirini tamamlayan ilaçlar. (en azından teoride öyle). Hekiminizi kötülemek gibi olmasın ama ağrılarınız arttığına göre size uyguladığı tedavi yetersiz. Tekrar gidip durumunuzu anlatın. 
    (1) mono
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

nesem61 columdollery berniecemusse shant0161 darbywcv joiemarsh nourah adil histik