Salazoprin tedavisi

24

Yorumlar

• kontrollerimde 2yıl önce nasılsa şimdi aynı şekilde nasıl dersen mr sonuçlarımı hepsini saklıyorum.
  • tahlillerinize yada mr sonuçlarınıza bakınca bir doktor kadar anlıyormusunuz?
    doktorum bana hiç bir açıklama yapmıyor.ne safhadayım hakikaten bilmiyorum.
  • evt selim kardeşim doktorların boğazına çökmeyince:) açıklama yapmıyor ftr gittiğimde dktorun muamelesi aynı dediğin gibi oluyordu artık gastro üzerinden takip ediliyorum saolsun doktorlar olsun satjerler olsun her konuda bilgi veriyor
  • iki yıldır tedavi görüyorum doktorlar çok fazla bilgi vermiyor.iyiye gidiyorsun diyolar ama sürekli farklı yerlerde ağrılar çıkıyor.
  • doktorların boğazına nasıl çöküyorsunuz,izin veriyorlarmı :))
    siz hangi doktora gidiyorsunuz banada söyleyin.
    hiç bilgilendirmedikleri gibi birde azar işitiyorsun:)
  • Merhabalar nasılsınızz arkadaşalar... ;) :)
    Dr lara birgün bende br patlayacam ama ne zamn bilmiyorum hastalığınasıl diyorum.Sanki karşısındakii hiçbiriymiş gibiYa tiye almıyorlar.Onun için antepteki dr umu çok seviyorum oturup soru sorabiliyorum ama ankaradakine soramıyorum... Geçen bir sordum uzaktma dedi.zaten bende bitti.gitmiyecem diyorum bir daha ama bizimkilere anlatamam.malesef...
    Ama bu dr ların bu hali ne olur onu bilmiyorum ama bu sefer resti çekecem ve bütün sorularıma cevap verecek.Benim şimdi bir ağrım olsa antepteki dr umu arıyorum.gecenin yarısı arasam neden arıyorsun sabah ara dememz.dr da böyle olmalı... nersde bizde bu şanssss... kendinize iyi bakın arkadaşlar..
  • bende kullanıyorum çok memnunum şuan hastalığım çok iyiye gidiyor.tahlillerimde iltihap çıkıyordu şimdi temiz çıkıyor.
  • Merhaba arkadaşlar. öncelikle herkese acil şifalar diliyorum. Ben 30 yaşındayım. Teşhisim konalı 10 gün oldu.ama ben ağrıları uzun süredir çekiyorum. ve koltuk değneğiyle haraket ediyorum. Salazopyrin ve kortizon verildi. kontizondan 4 tane salazopyrin den iki sabah iki akşam içiyorum. Teşhpisim Mersin üniversitesi tıp faültesinde romatoloji bölümünde konuldu. ilaçları kullanalı çok az derecede ayağımdaki ağrı azaldı. boynumda sırtımda ve belimdeki ağrı aynı duruyor. doktorum 15 gün sora karaciğer tahllillerinin yapılmasını istedi. kortizonun vermiş oludğu zarar varmı diye.
  • McKayaMcKaya 2,314 İstanbul
    Uzun zamandır ağrı çekmenize ve koltuk değneği kullanmak durumunda kalmanıza rağmen teşhisinizin yeni konması bu hastalığın doktorlarımız tarafından hala tanınmadığını gösteriyor.

Sizin durumunuzda birisi için Salazoprinin çok faydalı olacağına inanmıyorum.

Kortizon meselesine, gelince çok dikkatli olunması gerektiğini sanırım biliyorsunuz. Uzun süre kullanılmaması gerek. İlaç yavaş yavaş azaltılarak bırakılmalı buna dikkat edin.

Geçmiş olsun.
  • Vallahi ben 1 aydır kullaniyorum ve henuz hiç bir ilerleme görmedim. Ama 1 Ay henuz erken mi bilmiyorum...
  • monomono 5,112 Ankara
    serdarozdil yazan:
    Vallahi ben 1 aydır kullaniyorum ve henuz hiç bir ilerleme görmedim. Ama 1 Ay henuz erken mi bilmiyorum...
    Bu konuda dr.unuz ne diyor?
    Onun ne dediği önemli elbette.

Bir de bizim hastalığımız herkeste aynı sonuçlar vermediği için, salozapryn'in size fayda verip vermediğini gene sizin bünyeniz size söyleyecektir.

Bana kalırsa 1 aylık bir süreç şudur demek için henüz erken.

Geçmiş olsun ve KupaAS'a da hoş geldiniz. :)
  • arkadaşlar mrb ben daha yeni katıldım aranıza :blush: hastalıgıma yeni teşhis kondu ama uzun zamandır agrım vardı doktorum salazopyrin sabah akşam 2 parafon ve voltaren sr verdi sabah akşam 1 tane . ilaç yazdırmaya doktora gittim geçen gün doktor iç hastalıkları uzmanıymış ve bu ailaçlar senin için çok agır kullanmaya devam edersen migde kanaması yapar dedi . kafam çok karıştı aynı doktora gitmege devam etmelimiyim ? farklı bi doktoradamı gitmeliyim ama yeniden aynı filimleri çektirmek istemiyorum :( çok zor geldi o süreç biri bana yardımcı olabilirmi lütfen :unsure: agrısız günler diliyorummm
  • monomono 5,112 Ankara
    suskunpapatya yazan:
    kafam çok karıştı aynı doktora gitmege devam etmelimiyim ? farklı bi doktoradamı gitmeliyim
    Bence devam edin, neden derseniz?

AS'nin teşhisini bile yapacak Türkiyede ki uzman sayısı sınırlı, helede sizin teşhisinizi bu devam ettiğiniz dr. yapmışsa, o sizi daha iyi tanıyacaktır.
    Kullandığınız ilaçlarla ilgili bir sorun olursa, ”bunu o ilacı veren dr.la paylaşın”, baktınız sizi dinlemiyor, şikayetlerinizi önemsemiyor, ilaçlarınızı değiştirmiyor ancak o zaman dr.unuzu değiştirin.
    Ölçünüz bu olsun.

Yoksa bizim hakkımızda herkes bir şey diyor ama bir türlü tutturamıyorlar maalesef. :D

Bir de ilaçlarınızı aç karnına almayın. :)
    İç hastalıkları uzmanı doğrusunu söylemiş. Bu ilaçları 1 hafta 10 gün kullanacaksanız neyse ama sürekli ise kesinlikle midenizi korumanız gerek. Yani mide için de bir ilaç alacaksınız.

Yeni bir doktora gitmenize gerek yok. Aynı doktora tekrar gidin ve iç hastalıkları uzmanının söylediklerini iletin. Hiç bir şey yapmayıp kendi bildiğini okursa o zaman başkasına gidin.
  • Merhaba arkadaşlar ben bu hastalıkla tanışalı 1,5 yıl oldu. şu anda yarım deltacorytil, sabah ve akşam 2'şer tane salazopyrin ve sabah akşam 1'er tane rantudil ford kullanıyorum. Ağrılarım yok şükür ama egzersiz yapmıyorum. Bir de lanzedin mide hapı kullanıyorum h-er gün bir tane. Görüş, öneri ve tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyorum arkadaşlar. Teşekkür ederim...
  • slm arkadaşlar ben 2 yıl önce as ve sacroiletim olduğunu öğrendim.metatraksat kullandım. şimdi salazoprin kullanıyorum.ama etkisini daha görmedim.eczacın abartmış yok öyle ileşmek öldürüyor baş ağrısı mideyi mahvediyor.
    Metatraksattan fayda görmediyseniz Salazoprinden bir şey beklemeyin.
  • mrhb arkadaşlar mutlaka mideyi korumak gerekiyor ben sabah aç karnına mide ilacı alıp sonra salazoprini kahvaltıda alıyorum, yinede midem berbat aradada tekrar mide şurubu içiyorum yinede rahatlatmıyor,arkadaşlar kan seviyesinde düşme oldumu sizlerde cevap verirseniz sevinirim.
  • monomono 5,112 Ankara
    Selam hunay33 hoş geldiniz. Şurada ki konu size ne kadar fayda eder bilemiyorum ama bende ki mide ağrısı şu an hafiflemiş durumda, hatta kalmadı.Umarım sizede fayda eder.Geçmiş olsun. :)
  • kan seviyesiyle ilgili benim doktor, iki haftada bir kan testi yaptır; beyaz küre 4000'in altındaysa ilaca bir hafta ara ver, sonra tekrar yaptır 4000 üstüne çıktıysa başla dedi.
  • slm kardeş geçmiş olsun salazoprinin de metatoraksında bi faydası yok ama kullanmayıda ihmal etme mide bulantıları kusmalar karın arıları iştahsızlık hep oluyo mide ilacı verdilerse mutlaka iç eğer ağrılar geçmediyse ilaçları kullanmana rağmen bana doktorlar ramicade diye bi ilaç var serum şeklinde damardan veriyolar o çok iyi geliyo ona başlayabilirler tekrar geçmşş olsun
  • meraba arkadaşlar 4 aydır salazoprin 2*2 endol 1*1 sabah akşam kullanıyorum. yalnız son on gündür cildimde bi hassasiyet ve döküntüler mevcut bu ilaçları kullanan arkadaşlar sizlerdede acaba böyle değişiklikler oldumu bilgileriniz için tşkler.
    Salazoprin hiç kullanmadığım için bilmiyorum ama Endol yapabilir.
  • Arkadaşlar herkese merhaba as o kadar değişken bir hastalık ki endol ve salazoprin bazılarına çok iyi geliyor bazılarına tam tersi..
    mesala ben 3 ay kullandım.midem dağıldı 2 kere acile gittim.en kısa zamanda glucosamine chondroitin msm kullanmaya başlayacağım .1 aydır sadece ataklar olunca voltaren kullanıyorum.bitkisel besleniyorum sigaradan alkolden stresten uzak duruyorum.her sabah üşenmeden 20 dakika egzersizlerimi yapıyorum ..

ağrılar bittimi!!! tabiki hayır bazen sabah 5 de bu as denen illet beni ayağa kaldırıyor.
    Bu satırları yazarken bile sırtım ve belim zonkluyor :S ortalık sahte herbalist vurdumduymaz doktorlarla dolmuş, unutmadan ilaç sektörüde silah sektörü gibi olmuş.
    allah yardımcımız olsun. mutlu insan sağlıklı insan :)

**Düzenleme**
    Kolay okunması için harfler küçültüldü.
  • Düzenleme için teşekkürler...
  • bende yaklaşın 3 aydır salazoprin ve endol kullanıyorum
    salazoprin 2*2
    endol 3*1
    fayda görmedim dersem yalan söylemiş olurum
    3ay öncesine göre çok daha iyiyim
    geceleri rahat uyuyabiliyorum
    ama bazen ağrılarım yine oluyor buna da şükür
    bu ilaçlardan fayda gördüğümü düşünüyorum
    herkeze geçmiş olsun
  • kenann yazan:
    meraba arkadaşlar 4 aydır salazoprin 2*2 endol 1*1 sabah akşam kullanıyorum. yalnız son on gündür cildimde bi hassasiyet ve döküntüler mevcut bu ilaçları kullanan arkadaşlar sizlerdede acaba böyle değişiklikler oldumu bilgileriniz için tşkler.
    evet,bende olmuştu.doktorum ilaç raporuyla cilt doktoruna gitmemi söylemişti.gittim tabiiki.cilt doktoru,ilaçların yapmadığını kullandığım nemlendiriciden kaynaklandığını söyledi.pomad verdi,onbeş gün kullandım geçti.nemlendiriciyi kullanmamama rağmen bir kaç gündür hafif döküntüler olup geçiyor.ben doloreksten şüpheleniyorum.çünkü ağrılara göre dozu arttırınca oluyor.zaten yanetkilerde de yzıyor.sağlıkla kalın.
  • slm arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım yaklaşık bir sene 3 aydır salazoprin kullanıyorum ve kullanıma başladığım
    ilk 1sene içinde hiç bir ağrı hissetmedim sanki hasta değil gibiydim ama bu son 3 aydır arada ataklar geliyor ve
    yürüyemez duruma geliyorum doktorum havalardaki ani basınç düşüüsnden olabilir buda atakları tetikler dedi
    ama ataklar geçince tekrar eski halime geldim şuan çok şükür rahatım tabi bide şu ataklar olmasa herkese acil şifalar diliyorum
  • bende aranıza yeni katılanlardanım yaklaşık on yıldır as hastasıım 2x2 salozoprin 2x1 endol alıyorum (yaklaşık bi beş yıldır) salozoprin kullanmaya başlayalı beri agrılarım azaldı ama yok olmadı ataklar geldiginde fayda etmez etkili bi agrı kesici kullanın yada gidip acilde agrı kesici igne yaptırın doktorunuza kortizonlu bi igne yazdırabilirsiniz atagınız geçene kadar bi on gün falat rahat edersiniz . endol bende tırnaklarda ve deride kuruluk ve ishal yapıyor agrılarım olmadıgı zamanlarda bir iki gün ara veriyorum. özellikle uzun süre oturmak ve agır kaldırmak agrının artmasında bende çok etkili oluyor ara sıra omuz yada gögsümde tutulma ve sertlik hissederim nadir olur ama etkilidir moralinizi yüksek tutarsanız (her nası olcaksa işte) daha az agrılı oluyor bide benim gibi özel sektör çalışanı olursanız tadından yenmiyor Allah hepimize kolaylık versin vesileyle hepinizin geçmiş ramazan bayramını kutlarım
    ibrahim :)
  • 17 yasındayım ve ankilozan spondilitten süpheleniyorlar bende salazopyrin kullanıyorum.doktor bana romatoloji bölümünde cok sık kullanılan bi ilac dedi.ama 3 ay icinde iyileseceksin falan demedi.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

damlaerta emine maryeelem kelvilane altamccaffrey wngmarietta928 meg42 selda&tarık