Kim hangi doktora gidiyor, hangi ilacı kullanıyor

1235»

Yorumlar

• emreipekciemreipekci 17 Artvin
    Hastalık tanısı konulduktan hemen sonra 3 ay boyunca enbrel kullandım sonra yeni doktorum hastalığım ileri düzeyde olmadığı için ve ppd değerim 0'dan 10'a yükseldiği için tekrar yazmak istemedi ve şuan haftada bir gün 6 adet methotrexate ve birgün de yan etkilerini azaltmak için tek doz folbiol kullanıyorum. İlacın tam etkisini 3 aydan önce göremeyeceğim söylendi şimdilik. AS'ın bende görülen etkisi sol dizimin şişmesi ve çok ileri düzeyde olmayan sırt ağrıları. Ne var ki dizimin şişmesi yürüyüşümü oldukça fazla etkiliyor. Kortizonlu bir iğne vurulmak şişliğimi yaklaşık 10 gün indiriyor sonra bir bakmışım yeniden su toplamış. Şu anlık durum bu şekilde. Herkese acil şifalar diliyorum.
  • monomono 5,084 Ankara
    @emreipekci
    Eğer biraz kilonuz fazlaysa size bir tavsiyem var, zayıfsanız denemeseniz de olur.
    Su tüketimini biraz azaltın veya idrara çıkartıcı eczanelerde bitkisel ürünler varmış onlardan kullanın.

Annem ve kardeşimden biliyorum, vücutta ki fazla su bir nevi ayaklarda toplanıyor ve buda şişlik yapıyor, söktürücüler ile ekstra su atımı da bu şişliği büyük oranda indiriyor.

Özetle fazla su da şişlik sebeplerinden olabilir yani.
    Öteki türlü haberlerde şurada burada, su çok yararlı çok tüketin densede onunda fazlası zarar yani.
    Geçen senelerde anneme Almanya da dr.lar su tüketimini kısıtlamışlardı. :))

Sevgiler
    mono dedi:
    @emreipekci
    Eğer biraz kilonuz fazlaysa size bir tavsiyem var, zayıfsanız denemeseniz de olur.
    Su tüketimini biraz azaltın veya idrara çıkartıcı eczanelerde bitkisel ürünler varmış onlardan kullanın.

Annem ve kardeşimden biliyorum, vücutta ki fazla su bir nevi ayaklarda toplanıyor ve buda şişlik yapıyor, söktürücüler ile ekstra su atımı da bu şişliği büyük oranda indiriyor.

Özetle fazla su da şişlik sebeplerinden olabilir yani.
    Öteki türlü haberlerde şurada burada, su çok yararlı çok tüketin densede onunda fazlası zarar yani.
    Geçen senelerde anneme Almanya da dr.lar su tüketimini kısıtlamışlardı. :))

Sevgiler
    Teşekkürler @mono hocam tavsiyenizi dikkate alacağım. Aslında 6 kilo fazlam var gerçi kış mevsiminde su tüketimini bayağı düşürdüm otomatik olarak. Ama bende ki AS'ın eklemlere saldırmayı sevdiğini anlıyorum daha öncede benzer şişlikler yaşamıştım.
    Tekrardan sağolun.
  • monomono 5,084 Ankara
    Rica ederim @emreipekci
    Bu su meselesi pek bilinmiyor malum, her yerde yararlarından bahsediliyor, oysa her şey gibi bununda fazlası zarar.
    Birde bu şişlik olayı kilo ile doğru orantılı ilerliyor, kilo artıkça şişlikler de artıyor.

Neyse eğer daha fazla şişlik sorunu çekerseniz, su haplarından da deneyebilirsiniz.

Evet AS eklemlere saldırmayı sever, hemde çok sever.
    Bi bizi sevmez, bize onu :))
    O konuda çok haklısınız @mono hocam.  Yine de bu hastalıkla mücadele mi etmeli yoksa yaşamaya mı alışmalı bilemedim.
  • monomono 5,084 Ankara
    Yine de bu hastalıkla mücadele mi etmeli yoksa yaşamaya mı alışmalı bilemedim.
    Sanırım yaşamaya alışmalı daha doğru oluyor. Zaten onu kabul ettikçe, mücadelesi de peşinden geliyor.

mono dedi:
    Yine de bu hastalıkla mücadele mi etmeli yoksa yaşamaya mı alışmalı bilemedim.
    Sanırım yaşamaya alışmalı daha doğru oluyor. Zaten onu kabul ettikçe, mücadelesi de peşinden geliyor.

İnşallah dediğiniz gibi olur hocam.
  • konyadan varmı arkadaslar as li hasta

• hangı doktora gıdıyonuz

• monomono 5,084 Ankara
    @ismail543
    Peş peşe mesaj atmazsanız seviniriz, ayrıca yazım kurallarına da uyarsanız, sizi okuyanlar daha iyi anlayacaklardır.
    Diğer türlü konuyla ilgili olanlar varsa bir cevap yazarlar.

Sevgiler

• dikkat ederim  bundan sonra ama  yorumlarınızı okuyorum konyada hıç bı doktor yazanınız yok bılen warsa yazmasını rıca ederim gercekten agrılarım arttı ıyıce ur tw
  • monomono 5,084 Ankara
    Bildiğim Konyadan yazan @as.iz arkadaşımız vardı ama o da eskisi kadar girmiyor, isterseniz bir ÖM atın ona.
  • Merhabalar.  Ben Trabzon'dan ümit herhalde uzun zamandır kimse gitmiyor siteye. Benim uzun zamandır ağrılarım vardı. Yen'i teşhis koyuldu.  4.  5 doktor sonra epey de para harcayınca. Sigara kesin bırakmak gereklimi.  Günde bir iki tane içsem ne olur 
  • sevgilersevgiler 699 Eskişehir
    Ben 10  15 arasi hergün iciyorum.benim adima simdilik sorun yok.birakilinca cok acidan daha iyi olur elbette
    (1) emos
  • emosemos 1,026 Istanbul
    Bende :-[
  • Yeditepe uni. Hastanesi bostanci muge bicakcigil Maltepe uni. Hastanesi nurdan kotevoglu bu 2 doktora muayene olan oldumu acaba nasil doktorlar onerirmisiniz?
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

reynacockle latescarlson stephygvx s.minnetoglu.@hotmail.com zeynep81