Kim hangi doktora gidiyor, hangi ilacı kullanıyor

245

Yorumlar

• gülnur kandemir yazan:
    hoş geldin aramıza bende artık kendi kendime konuşmaya sıkıldımkimse birbirine yazmıyo konuşmuyo ya ben bilmiyom bu işi ben bursadan 5 senedir ankilozan sipomdilitle ugraşıyom2 çocuk var hastalık nasıl gidiyo
    Yo yo sıkılmayınız forumlar yapıları gereği durağan gibi görünsede aslında bir o kadarda aktif yapılardır, siz kimse yazmıyor desenizde emin olun yüzlerce kişi okuyordur o duyguyu alıyorlardır.
    Lakin şu da varki insanlar bazen yazmaya üşeniyor, bazen vakit bulamıyor, bazen yazacak kelimede zorlanıyorlar bazende hakikaten yazamıyorlar gibi pek çok etkenden paylarını alıyorlar vs.

Özetle cevap alamadığınız zaman aslında cevabın büyüğünü alıyorsunuz desem. :)
    Soru sormamışsınız ki ”hal”inizi belirtmişsiniz.

..”5 senedir AS ile uğraşıyorum, 2 çocuk var.”..

Şahsen ben bu duyguya cevap verecek kadar klavyeme hakim değilim, zira bende benzer durumdayım ne diyeyim.

Hasılı yalnız değilsiniz
    Yanlış yerde değilsiniz

Sevgiler.
  • Herkese selam

Ben bundan 8 sene önce as ye yakalandım. Hastahanelerde çok süründüm. Ne kadar Mr, Tomografi, Röntgen ve tahlil sonuçları varsa hepsini çöpe attım. En son okmeydanı Romatoloji bölümüne gidiyordum. Bir Mr çekelim de durumuna bir daha bakalım diyerek aylar yılları kovaladı. Nihayetinde bana metotraksen, adını bile doğru yazdığımdan emin değilim. Bu ilaçtan yazdılar. Dedim bu ilacın yan etkisi ne olacak. Hangi ilaçta yok ki dedi. Doktorun adı yanlış hatırlamıyorsam Nergis idi. Soyadını hatırlamıyorum. O kadar bıkmışki hastalardan bizleri 3. sınıf insan olarak görüyorlar.

Şu an sadece rantudil retard sabah akşam kullanıyorum. Ağrı her zaman var ama eskisi kadar değil. Üstüne bir de migren ağrısı çıktı. Artık ne bu hastalık, ne de başka bir hastalık umurumda bile değil. Acı çekmek için mi yaratılmışız diye kendi kendime soruyorum. Ne yaptık ta bu duruma geldik? Günahımız neydi? Hayattan iyice soğudum. Günübirlik yaşıyorum.
  • Serkan bey Hoşgeldin...
    Çok geçmiş olsun İnan çoğumuzun durumu aynı Ben artık hastanelere veya kontrollere gitmiyorum hemde hiç gitmiyorum boş çünkü.
    Günde bir tane Almanyadan getirttiğim Voltaren var onu alıyorum çok şükür iyi geliyor.
    Doktor ve hastanelerden bende tiksindim, ama Hayattan Kopmadım kim bilir belkide Allah bizi sevdiği için bu dünyada acı çekiyoruzdur İnsan oğlu dünyada çektiği ağrılarla günahlarından arınırmış, Boşver Sen şen şakrak ol Dünyadan kopma günde 1 defa ilacını al Birde sağlam bir şekilde spor salonunda sporunu yap biraz Vücut geliştirme tarzında İnan çok rahatlıyor insan sporla birlikte, Hayattan Kesinlikle Soğuma, Hayatı dolu dolu yaşa, Ağrılara alıştık zaten boşver ağrılar bizden korkun Nede Olsa Çekemiyceğimiz ağrı yok! Ayrıca o hastalarını 3. sınıf İnsan olarak Gören Doktorlara bakarsan Kendileri İnsan değiller benim gözümde Sokaktaki Köpeğin onlardan daha Fazla değeri var S... Et onları Sen Hayatına bak...
    Öpüyorum seni Kal Sağlıcaka...
  • Sayın kemal_82

Tavsiyen için teşekkür ederim. İşin ilginç olan yanı, bu hastalık beni ruhsal enerjilerle uğraşmaya itti. Reiki, kundalini, takyon gibi. Kirlian makinasından daha gelişmiş bir makinaya girdiğimde kök çakramın kapanmaya yüz tutmuş durumda olduğunu gördüm. Benim merak ettiğim tüm a.s. li hastaların bu çakrasında sorunlumu? Bu sıralar çakra açma teknikleriyle uğraşıyorum. Eğer sorun buysa çaresi var demektir. Yoksa yine aynen yola devam napalım. Bu hastalık en güzel sekiz senemi aldı benden. Bunda da bir hayır varmı diye soruyorum kendime ama bir yanıt bulamıyorum. Herkes sevgiyle kalsın.
  • mono yazan:
    gülnur kandemir yazan:
    hoş geldin aramıza bende artık kendi kendime konuşmaya sıkıldımkimse birbirine yazmıyo konuşmuyo ya ben bilmiyom bu işi ben bursadan 5 senedir ankilozan sipomdilitle ugraşıyom2 çocuk var hastalık nasıl gidiyo
    Yo yo sıkılmayınız forumlar yapıları gereği durağan gibi görünsede aslında bir o kadarda aktif yapılardır, siz kimse yazmıyor desenizde emin olun yüzlerce kişi okuyordur o duyguyu alıyorlardır.
    Lakin şu da varki insanlar bazen yazmaya üşeniyor, bazen vakit bulamıyor, bazen yazacak kelimede zorlanıyorlar bazende hakikaten yazamıyorlar gibi pek çok etkenden paylarını alıyorlar vs.

Özetle cevap alamadığınız zaman aslında cevabın büyüğünü alıyorsunuz desem. :)
    Soru sormamışsınız ki ”hal”inizi belirtmişsiniz.

..”5 senedir AS ile uğraşıyorum, 2 çocuk var.”..

Şahsen ben bu duyguya cevap verecek kadar klavyeme hakim değilim, zira bende benzer durumdayım ne diyeyim.

Hasılı yalnız değilsiniz
    Yanlış yerde değilsiniz

Sevgiler.
    Değerli Üstadım benim ve hatta diğer üyelerin tercümanı olmuşsunuz.Aynı anda aynı şeyleri düşünen tüm dostların kalemi olmuşsunuz ve bu yanıtı siz yazmışsınız.Klavyenize, yüreğinize sağlık.İyi ki varsınız.Allah sizin gibi güzel insanları eksiltmesin.Herkese acil şifalar.Saygılarımla
  • Sabır şart Dostlar;
    Dert ve belalar hakkında...
    Kıyamet gününde şehitler getirilip, hesap için durdurulur. Sadaka verenler getirilip, hesap için durdurulur. Dert verilip belaya uğratılanlar da getirilir, ancak onlara ne mizan kurulur ve ne de divan. Kendilerine yağmur gibi sevaplar yağdırılır. Bela ehlinin elde ettiği bu sonsuz ödülleri gören mahşer halkı, “ah keşke dünyada iken biz de hastalansaydık da cesedlerimizi makaslarla kesseydiler”, diyerek onların elde ettikleri mükafatlara imreneceklerdir.
    [Hadis-i Şerif (Taberani,Mu’cemul-Kebir).]
  • Allah'ın azabından kurtulmak, O'nun sevab ve rahmetine nail olarak cennetine girmek isteyenler, nefislerini dünyaya ait azgın arzulara kapıl-maktan alıkoymalı, hayatın sıkıntısı ve musibetlerine karşı sabırla katlan-malıdırlar. Nitekim ulu Allah (C.C.)
    «Allah sabredenleri sever» buyuruyor. (17)
    Sabır birkaç türlüdür: Allah'ın emirlerine uymakta sabretmek (sebat), Allah'ın yasaklarından uzak durmada sabretmek (direnmek), musibete, bilhassa ilk şok anının sarsıntısına karşı sabretmek (katlanmak)
    Allah'ın buyruklarına uymakta (itaatte) sabır gösterenlere Allah, Kı-yamet günü cennette, her biri yerle gök arası kadar olan üçyüz derece verecektir.
    Allah'ın yasaklarından uzak durmada sabır gösterenlere Allah, Kı-yamet günü, her biri yedinci yerle yedinci gök arası kadar olan altıyüz derece verecektir.
    Allah'dan gelen musibetlere sabırla katlananlara Allah, Kıyamet gü-nü her biri Arş ile yeryüzü arası kadar olan yediyüz derece verecektir.
    (Alıntıdır)
  • ben sadece konuşmak degil amacım soruda sormuştum metoreksat kullanan varmı demiştim ben o ilacın yan etkilerini çok görüyorum doktorada randevu alamadıgımı felan sormuştum neyse siz bana yazana kadar doktora gittim ilaç banayaramadı tahlil sonuçları yüksek çıktı doktor bıraktırdı şu an sadece endol kullanıyorum 3 ayböyle devam dedi bilmiyorum bu lanet ilaçları kullansakmı iyi yoksa kullanmasakmı bıktım iyice boynum tutmuyo fazla oturamıyorum bilgisayar başındagenede teşekkür ederim cevap yazdıgınız için çocuga şeker vermiş gibi sevindim biride beni duydu :takip ediyorum yazıları bilmedigim şeyleri ögrendim birde ben msn yazışır gibi konuşuyoruz zannettim kusura bakmayıninternetinde siteninde acemisiyimşimdi bende bişey paylaşmak istiyorum bu hastalık fazla uyku sevmiyo az uyunca daha iyi çok uyuyunca kötü oluyorum jerkeste böylemi bilmiyorum allah yardımcımız olsun
  • Sayın gülnur kandemir

Uyuduğumuz zaman vücut endorfin salgılıyor ki bu endorfin ağrı kesicilerde de var. Fazla uyuduğumuz zaman vücut hareketsiz kaldığından ağrı daha çok oluşuyor. Aslında vücudun uyku sırasında salgıladığı endorfin bizim ağrılarımızı dindirmeye yetmiyor.

Bende bekarım ve bu hastalıktan dolayı bir yuva kurmayı düşünmüyorum. Seneye yurtdışına gitme ihtimalim var. Belki orada daha fazla ilgi vardır diye düşünüyorum. Hayattan iyice koptum. Çok fazla asabi oldum. Ufak bir tartışmada insanları kırıyorum. Bunda ağrılarımın çok payı var.
  • serkan balkaya yazan:
    Sayın gülnur kandemir

Bende bekarım ve bu hastalıktan dolayı bir yuva kurmayı düşünmüyorum. Seneye yurtdışına gitme ihtimalim var. Belki orada daha fazla ilgi vardır diye düşünüyorum. Hayattan iyice koptum. Çok fazla asabi oldum. Ufak bir tartışmada insanları kırıyorum. Bunda ağrılarımın çok payı var.
    Hastalıktan Dolayı Yuva kurmayı Düşünmemek çok Yanlış birşey, Acı ağrı çekiyor olabilirsiniz ki hepimiz çekiyoruz
    Ben 3 Yıl önce evlendim Düğün günü yürüyemiyordum ağrılarımın en ağır olduğu dönemlerdendi,
    Acile gidip ağrı kesici Kas gevşetici iğne vuruldum'ki Düğün boyuncada oturmadan oynadım :) Şuanda bir çocuğum var ve Allaha Şükür'ki Evlenmişim Çocuğum olmuş, Eşim çok anlayışlı bana çok destek oluyor çocuk ise bana Tüm ağrılarımı Izdırabımı unutturuyor Neşe Kaynağım oluyor. Eve gitsemde kapıya koşarak gelse diyorum, gecelere kadar benimle oynuyor beni peşinden koşuşturuyor, onun sayasinde haraketlide kalmış oluyorum ayrıca hep yüzümü güldürüyor. Neyse çok uzattım Uzun Lafın Kısası AS'lıyız diye yuva kurmayı düşünmemek Pek mantıklı değil bence, Sonuçta Ölümcül bir hastalıkta değiliz Allaha Şükür bizden çok daha kötü durumda (Kanser, Felç, Görme Engelli, v.s) Olupta yinede yuva kuranlar var.
    Benden size Tavsiye yuva Kurmayı düşünmeme olayını kafanızdan çıkarın ve elinizden geldiğince ivedi bir şekilde yuva kurun bunun size her şekilde faydası olacağından emin olun hayata daha bağlı daha mücadeleci, daha kararlı olacağınızdan Emin olun. Ha birde yok ben evlenirde çocuğum olur oda AS'lı olurmu diye düşünceniz varsa onu aklınızdan çıkarın,
    Nice Sağlıklı sapa Sağlam insanların çocukları olduğunda ne Ölümcül hastalıklarla, yada Özürlü olarak dağuyor o Allahın Takdiri Çok Sağlıklı olupta çocuğunuzun herhangi birşeyi Eksik olup veya Sanradan Başına gelme ihtimalide çok yüksektir. Onun için Allaha havale edin Siz Yuvanızı kurun. Ve benden tavsiye En az 3 Çocuk :D :D :D

Hadi kalın sağlıcakla kafanızı şişirdim..
  • gülnur sizde kaç yıldır var as hastalığı

uyumak istemde bende uyku olmuyor zaten remicade vurulurken doktor soruyor orda olan şikayetleri işaretliyor ona göre yol tercih ediyorlar bende as olmadan önce çok sakin düzenli uykum olurdu şimdi tam tersi ne uyku var nede sakinlik çok agresif oldum bende bundan dolayı

bende as rahatszlığı var 2 yıl ankarada hiç bir hastane bulamadı en sonunda dışkapı ssk frt servisinde de bi bayan doçent buldu ve çok tecrübeli şu anda remicade 6 haftada bir ve exen fort ilacı alıyorum.

**Editörün notu**
    Mesajlar birleştirildi
  • syn ahmet bey bende 5 sene bitiyor artık bu yaz 6 girdi nasılda başladıgını soracak olursanız bir yeni ayakkabı aldımgiyigim ilk günü çokda ayakta kalmıştım bacımın dügünü vardı akşama eve geldigimide bir oturdum daha kalkamadım hadi yoruldum dedim ayakkabı vurdu ertesi güb dajha aylar ayları kovaladıben bu arada doktora gidiyorum ama ayakabıyı anlatıyorum vurdu diye hiç aklımın ucundan geçmezdi böyle bir hastalık alacagınıdokorların ilaçları hiç işe yaramıyor bir akrabam dahiliye doktoruna git dedi evet romotoloji doktoru teşhis koydu bu arada ben hastalık çok basite alıyorum geçecek zanediyorum doktor beni bilgilendirmediben ne zaman farkına vardım biliyomusun3 sene önceo lanet doktoru degiştirdikten sonra6 seneye bastı ama daha kabullenemedim bir soru sordunuz bende hayat hikayemi anlattım allah yardımcımız olsun
  • kemal_82 yazan:
    serkan balkaya yazan:
    Sayın gülnur kandemir

Hastalıktan Dolayı Yuva kurmayı Düşünmemek çok Yanlış birşey, Acı ağrı çekiyor olabilirsiniz ki hepimiz çekiyoruz
    Ben 3 Yıl önce evlendim Düğün günü yürüyemiyordum ağrılarımın en ağır olduğu dönemlerdendi,
    Acile gidip ağrı kesici Kas gevşetici iğne vuruldum'ki Düğün boyuncada oturmadan oynadım :) Şuanda bir çocuğum var ve Allaha Şükür'ki Evlenmişim Çocuğum olmuş, Eşim çok anlayışlı bana çok destek oluyor çocuk ise bana Tüm ağrılarımı Izdırabımı unutturuyor Neşe Kaynağım oluyor. Eve gitsemde kapıya koşarak gelse diyorum, gecelere kadar benimle oynuyor beni peşinden koşuşturuyor, onun sayasinde haraketlide kalmış oluyorum ayrıca hep yüzümü güldürüyor. Neyse çok uzattım Uzun Lafın Kısası AS'lıyız diye yuva kurmayı düşünmemek Pek mantıklı değil bence, Sonuçta Ölümcül bir hastalıkta değiliz Allaha Şükür bizden çok daha kötü durumda (Kanser, Felç, Görme Engelli, v.s) Olupta yinede yuva kuranlar var.
    Benden size Tavsiye yuva Kurmayı düşünmeme olayını kafanızdan çıkarın ve elinizden geldiğince ivedi bir şekilde yuva kurun bunun size her şekilde faydası olacağından emin olun hayata daha bağlı daha mücadeleci, daha kararlı olacağınızdan Emin olun. Ha birde yok ben evlenirde çocuğum olur oda AS'lı olurmu diye düşünceniz varsa onu aklınızdan çıkarın,
    Nice Sağlıklı sapa Sağlam insanların çocukları olduğunda ne Ölümcül hastalıklarla, yada Özürlü olarak dağuyor o Allahın Takdiri Çok Sağlıklı olupta çocuğunuzun herhangi birşeyi Eksik olup veya Sanradan Başına gelme ihtimalide çok yüksektir. Onun için Allaha havale edin Siz Yuvanızı kurun. Ve benden tavsiye En az 3 Çocuk :D :D :D
    Hadi kalın sağlıcakla kafanızı şişirdim..

Değerli Üstadım; Sizinle aynı durumdayım.Yaşantımız ve kaderimiz aynı :-))Tüm yazdıklarınıza aynen katılıyorum.Çok güzel yazmışsınız ve harika izah etmişsiniz.Sağ olun, var olun.
  • Ne mutlu sizlere.
  • Değerli dostlar; bende yıllarca fizik tedavi polikliniği doktorlarının oyuncağı oldum.Bizim gitmemiz gereken Ramatoloji doktorlarıdır.Mümkünse uzman olmalı; şanslı iseniz ve maddi durumunuz iyi ise doçent doktorları tercih etmenizi öneririm.Kan tahlillerini ve çift yönlü lumbo sakral rontgenlerini ara sıra yaptırmanızda çok fayda var.Bu şekilde hastalığınızın ilerlemesini takip edersiniz.Mide koruyucu ilaç yazdırmayıda ihmal etmeyiniz.Gördüğüm kadarıyla genelde ülserliyiz.Benim gibi... Mideyi korumalıyız...
    Uyku sorunum benimde var.Birincisi endolu tok karnına ve gece yatmadan alıyorum.Tavsiye ederim.
    Günümüz şartlarından ve bu hastalıkdan dolayı sinir sistemimizin ve psikolojimizin biraz bozulması normalmiş.Olağanmış.Psikoloji servisine gittim.Paksil verdiler.Aman dostlar.Kimseden çekinmeden, aman ne derler diye düşünmeden, psikoloji polikliniğine uğramanızı tavsiye ederim.Bu konuda bize destek yardımında bulunmak da onların görevi.Destek alınız.SSK'lı hastalara Ankara'daki Madalyon kliniği 14 TL. fark alarak muayene ediyor.Önemle hatırlatırım.Ağrısız günler temenni ederim.Selamlar
  • sevgili gülnur,cevap veremesemde siteyi sürekli takip ediyorum.dokuz aydır bu hastalıkla uğraşıyorum.salazoprin ve dikloflam kullanıyorum.gece ağrılarım yüzünden yatarken ağrı kesici alıyorum.
  • merhaba sarısabır salazoprini bende kullanmıştım bana iyi gelmedi beni çok sarstı kalkıp yemek yiyecek halim yoktu bulantı halsizlik toktora şikayetlerimi söyleyince bana mecbursun bunu kullanmaya dedi ama ben doktoru dinlemedim ilacı doktoru bıraktım şimdiki doktorum her hangi bir yan etki oldugunda ilacı kesiyor velhasıl kısacası o ilacı ben kullanamadımi inşallah size iyi gelir ben agrı kesici endol kullanıyorum birde 9 aydır ugraşıyorum demişsiniz daha yolun başındasınız önünüzde daha çokyıllar var göreceginizbenim 6 cı seneye girdi artık hayat herşeye ragmen devam ediyor slm
  • Salazoprini bende hastalığımın 2. yılında kullanmıştım. Ne hikmetse ağrılarımı artırdı. İlaçların tümünün hastalıkları baskılamaktan başka bir işe yaramadığını düşünüyorum. Yan etkileri de cabası. Doktorlar bu konuda o kadar rahat ki Okmeydanı ssk hastanesinde Romatoloji uzmanı Nergis hanıma " bu kullanmak zorunda kaldığımız ilaçlar verem yapıyor " dediğimde. Hepsi yapıyor kullan gitsin dedi. Bu ülkede sağlık sistemi tamamen insanın parasına göre şekillenmiş durumda. Yazık bu Türk milletine.
  • şu anda salazoprinin ne zararını ne faydasını gördüm.tahlillerim üç ayda bir yapılıyor.bayramdan sonra yine yaptıracağım.şimdilik birşey yok.doktoruma kullananların bir faydasını görmediğini söylediğimde,hastalığı durdurmuyor sadece ilerlemesini yavaşlatıyor dedi.anlayacağınız şifa allahtan. :)
  • Valla Ben Uzun Zamandır Tümünü bıraktım Doktorlara gitmeyide çok oldu bıraktım.
    Sadece Voltaren Alıyorum başkada bişi kullanmıyorum...
  • Aşağıdaki linke tıklayıp okunmanızı tavsiye ederim.Hatta kopyalayıp word dosyasına kopyalamakta fayda var diye düşünüyorum.AS'nin özeti... http://www.ankilozanspondilit.com/forumlar/discussion/125638/ankilozan-spondilit-as-nedir/
  • Herkese merhabalar; bendeki aşırı ağız kuruluğunun aşağıdaki yaz ile bir ilgisi olabilir mi? Bu konuda bilgi ve deneyimi olan üyelerimizin yardımlarını ve görüşlerini reca ederim.Saygılarımla. Bu arada unutmadan yazayım; doktorların tavsiyesi, hem sinir sistemine faydalı olduğu, hemde direnci arttırdığı için hem ucuz, hemde etkili bir vitamin olan Supradeyn'dir.Kesinlikle tavsiye ederim. Bilgilerinize... Saygılarımla
  • Herkese merhabalar; Kandiliniz Mübarek olsun.Yarın akşam nette yokum, bu nedenle unutmadan kutlayayım dedim.Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma hastanesine gittim.as ilaç raporumu yeniletmek için.Fizik tedavi dr.beni Ramatoloji dr. yönlendirdi.Ramatoloji dr. zaten bir kişi.Çok iyi bir bayan doktor.Şayet imkanınız varsa kesinlikle ve ısrarla tavsiye ediyorum.Bu kadar yardımcı olan bir dr. ile ilk defa karşılaştım.İyiki fizik tedavi polikliniği dr. anti tnf ilaçlarını ramatolojide yazdır diye beni başlarından attılır.

1)-famodin, melox,prednol yazdı.Diğer ilaçları raporladı.Salazoprinden yıllardır hiç bir fayda görmedim dedim.Değiştirdi.Endolun ağır bir ilaç olduğunu belirtti.Bende midemi mahvediyor dedim.Gereken ilacı yazdı.
    2)-Doktor hanım as hakkında bilgili ve ilgili !
    3)- Anti tnf ilaçlarının yan etkileri hakkında uyarıyor.(aydınlatıyor)
    4)- Anti tnf ilaçlarını kullanmakta ısrar edip yazmasını isterseniz, ilacın yan etkileri hakkında uyarıldığınız ve sonuçlarına razı olduğunuza dair bir belge imzalamanızı istiyorlarmış.
    5)- Yan etkileri: tüberküloz, ve 1000 de 1 ihtimallede olsa: kan kanseri.Hasta insanlardan uzak durulacak.Mümkünse hasta olunmayacak.(aşırı dikkatli ve steril bir yaşam)
    6)-Atatürk hastanesi Ramatoloji polikliniğinde muayene olmak isteyenlere Aralık 2010 gibi randevu veriliyor.Bilgilerinize...
    7)- Burada yazılan ilaç isimleri bilgilendirme amaçlıdır.Doktor tavsiyesi olmadan asla kullanılmamalıdır.Sorumluluk; sorumsuz davranan site üyesine aittir.
    8)- Muayenesi uzun ve detaylı oluyor.Karaciğer fonksiyon testleri ve diğer kan tahlillerinizi yaptırtıyor.Gereken ilaçları yazıyor.Raporluyor.Her türlü katkı payından muaf olarak 1 yıl boyunca ilaçlarınızı ücretsiz alabilmeniz için.Belirli aralıklarla kontrole gelmenizi istiyor.
    9)-Özel hastanelere ben çok soyuldum, oyalandım.zaman ve param gitti.Gerekli, gereksiz hertürlü tahlil, rongen, emar, tomografi vs. vs. vs.Midem rahatsızlandı.Psikolojim bozuldu.Bide psikolojik ilaçlarla uğraştım! Amacı sizi tedevi etmek olan bu Hocama mutlaka ulaşınız.Aylar sonrasınada olsa randevu alınız.Giderken tüm eski film, tahlil ve ilaç reçetelerinin fotokopilerini yanınızda götürünüz.Bir kutu lokum veya çikolatanın kimseye zararı olmaz.
    10)- Herkese ağrızısız, sızısız, sağlıklı günler diliyorum.Bu sitede deyim, tecrübe, fikirlerini paylaşan tüm değerli kardeşlerime teşekkür ediyorum.Elinize, yüreğinize sağlık diyorum ve dualarıma sizleride katıyorum.Saygılarımla
  • Verdiğin Bilgiler ve iyi niyet dileklerin için Teşekkürler...
  • Tüm arkadaşlarımız deneyimlerini böyle ayrıntılı yazsa ne kadar faydalı olur. Teşekkürler.
  • Herkese merhabalar; değerli dostlar, ilgi ve alakanıza teşekkürler.Ben doktor değilim.Çok okuyan, çok bilgili birisi de değilim.Burada amacım bilgi ve deneyimlerimi sizlerle paylaşmaktır.Şayet birilerinin işine yarayacak birşeyler yazıyorsam ne mutlu bana.Paylaşılmayan bilgi bence boş ve faydasız bilgidir.Ketum olmamaya gayret ediyorum hep.as yüzünden profesyonel hastayım diyebilirim :-)) Hastanelerin ve dr. ların çalışma sistemini iyi analiz etmek, öğrenmek işin en önemli parçası bence.Muayene için sıra almak, kayıt memurlarına(poliklinik sekreterlerine) kalem hediye etmek, işninizin hızlanmasına yaramaktadır.Bizlerin hastane kuyruklarında kaybedecek zamanımız yok.as nedeniyle ağrılarımız vardır.Genel ve esas amaç bize faydalı dr. ve ilaca biran önce ulaşmaktır.Anladığım kadarıyla pek çoğumuz değişik tip ve markada ilaç kullanıyoruz.Yaş, cinsiyet, ülser, rutubetli-nemli şehir,iş ortamı,stresli yaşam spor yapma sıklığı-alışkanlığı ağrı oranlarını değişik yaşamamıza neden olmaktadır.Doktorumun bana izah etmesi sonucunca Anti-tnf ilaçlara (kutusu 1000-(Bin TL. civarında) pek sıcak bakmıyorum.Ağrın geçer, tutulamaların hemen düzelir, şu anada bulunduğun durumda kalırsın,ama geriye dönük bir düzelme-iyileşme olmaz dedi.Fakat yan etkileri beni korkuttu.Şimdilik bu ilaçları yazdırmadım ve kullanmayı düşünmüyorum.as de ilerleme olursa ileride son çare düşünürüm artık.Gerktiğinde psikolojik destek şart.Moral herşey bence...
    Diğer üye dostlarında deneyim ve tecrübelerinden faydalanmak isterim.Değerli arkadaşların as ile ilgili açılamalarını paylaşmalarını bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.Ağrısız ve yüksel moralli günler temenni ederim.saygılarımla
  • yamaha yazan:
    Herkese merhabalar; bendeki aşırı ağız kuruluğunun aşağıdaki yaz ile bir ilgisi olabilir mi? Bu konuda bilgi ve deneyimi olan üyelerimizin yardımlarını ve görüşlerini reca ederim. Saygılarımla
    sjogren'in benzer etkileri bende de var ağız neysede burun kuruluğu bende had safhada buda sanırsam bağışıklık sisteminin garip çalışmasının yan etkileri olsa gerek.  :) Zaten yazıda da bizim gibi hastalıklarda beraber görüldüğü yazılmış.Ağız kuruluğuda önceki seneler daha çoktu (bende aft yok) ama 1-2 senedir o azaldı, dolayısıyla daha az su tüketiyorum, gerçi bu olayı sigara tüketimide etkiliyor (ağız kuruluğu yapıyor) ama artık o kadar ağızda kuruluğum yok.Fakat burun kendimi bildim bileli resmen tıkanıyor ara ara : :P Bu arada güzel deneyimlerin için bende teşekkür ederim, ”Profesyonel hasta” her halinden belli oluyor  :))
  • Ağız kuruluğuna aşırı sıcaklar, aşırı terleme, aşırı efor sarfetme ve en önemlisi sigara neden oluyor sanırım.Doktorlar sigaraya acyip karşı.Malumunuz as zaten göğüs kafesini daraltıyor.ön alt kaburga kemiklerini sıkıyor(daraltıyor).Deriiiiinnnn, deriiiinnnn nefes alamıyorum.Ciğerlerimi sonuna kadar hava ile asla dolduramıyorum.Dr. lar çok derin nefes al ve tut deyip mezura ile şişmiş göğüs kafesini ölçüyorlar.8Göğüs kafesi daralma oranını tespit için.Sigara bırakma merkezine gitmeyi düşünüyorum.Hatta Bayramdan sonra bu işin peşine düşüceğim.Hem sağlığıma hem de keseme zarar...
  • Tüm dostların Mübarek Ramazan Bayramını en iyi dileklerimle kutlarım.Sağlıklı, huzurlu, ağrısız, sızısız nice Bayramlara.Selamlar,,,
  • slm ben mesut fistülizan tip crohn hastasıyım dkotorumda Doç.Dr Murat Kıyıcı iç hastalıları ve gastroentoroloji ana bilim dalı öğretim üyesi bursa uludağ tıp fakültesinde görev yapıyor kullandığım ilaçlarda salofalk ve humira(adalimumab)
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

nesem61 columdollery berniecemusse shant0161 darbywcv joiemarsh nourah adil histik