boyun ağrısı

yeni üyeyim birkaç gündür boynumda dayanılmaz ağrılar var.Nedeni basit bir boyun tutulması mı yoksa ankilozan spondilite bağlı bir ağrı mı? Masaj işe yarar mı? Bilgisi olan var mı?gng

Yorumlar

• hakan_01hakan_01 499 İzmir
    depresif buzluğa ıslanmış bir havlluyu uzunlamasına katlıyarak koy.buz tuttuktan sonra boynuna sar 15dakka beklet 20 dakka arayla 3 sefer uygula.boyun egzersizlerini yapmayı ihmal etme.en hızlı çözüm bu .Daha kalıcı bir çözüm istiyorsan bol bol yüz.
  • depresifdepresif Yükleniyor... 5
    Öneriniz için teşekkür ederim.Deneyeyeceğim.gng
  • Merhabalar,Ben ne zaman masaj yaptırsam o an iyi gelir gibi oluyor ancak sonra daha fazla ağrımaya başlıyor. Bunu bilmeme rağmen yine de zaman zaman masaj yaptırıyorum. Profesyonel birisi yaparsa daha iyi oluyor.
  • Merhabalar,Doktorum bana kesinlikle masaj yaptırmamam gerektiğini, bunun ters etki yaparak ağrıları tetikleyebileceğini söylemişti.Bilginize arkadaşlar[^]Yasemin
  • biraz araştırdım da arkadaşlar bizim gibi iltihaplı romatizmal hastalıklarda sıcak uygulamaların sanıldığı gibi faydalı olmadığını öğrendim... kan akışını arttırdığından iltihaplı hücreli tetikliyormuş... bizim için daha çok soğuk uygulamalardan bahsediliyor... asla boyun eğme...
  • evet orcun sıcak banada iyi gelmedi.fizik tedavi de biliyorsunuz sıcak ışınlar kullanılıyor.1 kere fizik tedavi yaptırdım inan masadan zor kalktım ,böyle valla direk gibi kaldım aşağı eğilmek ne mümkün,hatta doktorum çok şaşırmıştı ,ama bana hiç iyi gelmedi fizik tedavi işte :) :)
  • Arkadaşlar sicak uygulama As ye çok iyi gelen bir yöntemdir.Ancak hastalık aktif değil iken ama sedim ve crp yüksek iken kesinlikle sicak tedavi kaplıca yasak.Hastalık aktif deyilken kaplıca as için çok faydalı kaplıcada vucut yumuşadıktan sonra yapılacak gerdirme hareketleri çok faydalı. Bilginize.18 yıllık bir as linin deneyimleri
  • Arkadaşlar bu boyun ağrıları genellikle yaz mevsimine girerken daha çok oluyor... Özellikle araba kullanan arkadaşlar için söylüyorum,mevsim tam oturmadığından arabada klima olsa bile açmıyor insan,pencereyi açıp araba kullanıyorsun,rüzgarı yedinmi birazda ter varsa hemen ağrı başlıyor... Buna dikkat edin derim... İkinci olarakta AS ile olan derdi sadece boyun ağrılarından ibaret olan birisi olarak söyleyeyim,sıcak kompres pek iyi gelmiyor... Geçici bir rahatlıktan sonra soğuma oldumu kaslarda kramp artıyor ve ağrı yapıyor... Sıcak iyi gelen arkadaşlar sıcak yaptıktan sonra boyunlarına ipek bir eşarp sararlarsa özellikle gece yatarken bu ani soğuma yerine daha yavaş bir soğuma ve nispeten daha az kas gerginliği ve ağrı olur... Ayrıca boyun kasları ne kadar kuvvetli olursa bu ağrıların şiddeti o kadar az oluyor... Sadece esnetmeye çalışmak kasları kuvvetlendirmiyor... Boyun kaslarını kuvvetlendirecek özel çalışmalar yaparsanız 3-5 ay sonra ağrı sızı olayı minumuma inecektir... Ancak şunu söyliyeyim bu kaslar çok hassastır çok dikkatli olmak ve zedelememek gerekir...
  • hastanede bir AS lıyla karşılaştım boyun tamamen tutulmuş ağrıyacak birşey kalmamış Işıkara dededen bile daha kötü olmuş.ama belini benimkinden fazla hareket ettirebiliyor
  • Tutkun merhaba,Ben de boyun ağrılarından çok çekiyorum ve ciddi tutulma var. Son zamanlarda haftada 1-2 kere spor yapmaya çalışıyorum. Esneme dışında boyun kuvvetlendirme çalışmalarından bahsedermisin biraz.sevgiler,
  • uçanteneke ,o boynu tutulmuş vatandaşın as si boyundan başlayandır o zaman.çünki bu as nin 2 türü varmış bi boyundan başlayanı bi belden başlayanı. :)
  • ebru aslında sedece iki çeşit değil insanlarda farklı yerleri etkiliyebiliyyor bazılarında ise bir çok yeribende kalçada başlamasına rağmen en fazla etkilediği yer belim beldeki tutukluk yaklaşık %90 iken kalçalarda %50 civarı boynumda ise %35 gibi çok az bir şeyde ayak bileklerimde var
    merhabalar.benim tanım 2 yıl önce konuldu.38 yaşındayım 25 yaşımdan beri ağrılarım var ve iki yıldır as hastası olduğumu biliyorum.kalça eklemimden başladı belimden kaburgalarıma şimdi de boynuma çıktı.acaba daha fazla ileri gidip başıma ulaşır mı?treksan ve salazoprin verdiler bir süre kullandım fayda görmedim bir daha kontrole de gitmedim.yeni yöntemler işe yarıyor mu?gng
    soğuk kompres boynuma iyi geldi.tavsiyeniz için teşekkür ederimgng
  • Eklenti:Orjinal Mesajı Ekleyen sayin.net.admin
    Tutkun merhaba,Ben de boyun ağrılarından çok çekiyorum ve ciddi tutulma var. Son zamanlarda haftada 1-2 kere spor yapmaya çalışıyorum. Esneme dışında boyun kuvvetlendirme çalışmalarından bahsedermisin biraz.sevgiler,
    Ben uzun zamanlardır kauçuk iplerler çalışıyorum... Çok etkili iki yöntem vardır birincisi ve basit olanı,ayakta dik olarak durun,bacaklarınızı omuz hizasında açın,elinize en azından 2-3 kiloluk ağırlıklar alın,kollarınız aşağıya sarkık vaziyette omuzlarınızı aşağıya yukarıya bir çekip bir bırakın... 15-20 tekrar sonra boyun kaslarınızın çalıştığını kendinizde hissederseniz... Bu ağırlık çalışmalarında omuz çalıştırma olarak geçer ama boyun kaslarınıda etkili bir biçimde çalıştırır... Bir ikinci ve daha teknik çalışma metodu da,kaucuk iple yada bulamıyorsanız bisiklet lastiği yada boynunuzu ileri geri öne arkaya çekip bırakacak gerginlikteki herhangi bir elastikiyeti olan bir lastik ip lazım... Bu lastiği iki kat yapıp uçlarından bağlayıp kapı kolu yada sağlam bir kancaya takın( ben kapı koluna takıyorum) dizlerinizin üzerine çökün önce yanlara sonra öne arkaya boynumla çekip bırakıyorum... Dizlerinizin altına yastık yada benzeri birşey koyun halı üstünde falan yaparsanız dizleriniz bir kaç gün sonra yanıyor bilginize :)... Çok etkili bir yöntemdir ama lastik kalınlığını yani mukavemetini başlarda fazla yüksek tutmayın,harekeri yapmasına yaparsınız ama sonrasında ağrı çok olur... Yavaş yavaş hem tekrar sayısını hem lastik mukavametini artırırsanız bu hareketleri düzenli yapınca,bir kaç ay sonta boynunuzun kalınlaştığını ve kuvvetlendiğini hissediyorsunuz...
  • @tUtKuN en iyisi sen bu hareketleri yap bi cd ye kaydet.sonrada çoğaltıp bize tek tek gönder olurmu :D :)
  • McKayaMcKaya 2,345 İstanbul
    Valla bu iyi fikir. Bunu anca sen yaparsın.
  • monomono 5,146 Ankara
    Gerçekten bu konuda pek çoğumuz duyma bilgilerle hareket ediyoruz... Allah'a şükür VİdeoBlog'umuz da var... Orada "Made in Tutkun" imzalı olarak görsel bir şekil de "AS de Boyun Hareketleri"ni görme imkanımız da olurdu... Yoksa oldu mu.?Olur... Olur... niye olmasın... Hemde çok güzel olur... :) Not:Bak Tutkun... Kauçuk iplerim,Kirpi topları,Plates topum çok yakın da geliyor... Ona göre... Bu hareketleri istiyoruz... Sen iyi bir insana benziyorsun... Kırmazsın bizi.. :D
  • Bende olması lazım bunlarla ilgili videolar resimler bir derleyimde update edeyim rapide buraya asarım indirirsiniz...
  • omerrrromerrrr 44 Diyarbakır
    Arkadaslar  merhaba 3 aya yakindir boyun tutuklulugu yasiyorum 've sürekli boyun egzersizleri yapiyorum.Boyun tutuklugu icin önerebileceginiz krem ,besin takviyesi vb seyler var mi? 
  • kronik02kronik02 19 Yurtdışı
    omerrrr dedi:
    Arkadaslar  merhaba 3 aya yakindir boyun tutuklulugu yasiyorum 've sürekli boyun egzersizleri yapiyorum.Boyun tutuklugu icin önerebileceginiz krem ,besin takviyesi vb seyler var mi? 
    Şanlı mentöllu krem biraz olsun iyi geliyor bana eczanelerde bulabilirsin birde zeytinyağıyla ovaladiktan sonra bu arada hakiki soğuk sikim olacak strecle sarıp sabaha kadar duracak dusunu al rahat hissedersin 
  • omerrrromerrrr 44 Diyarbakır
    Tesekkürler kronik02 zeytinyagi ile aspirini karistirdim 2 gün sonra baslayacam masaja insallah iyi gelir. . .
  • kronik02kronik02 19 Yurtdışı
    omerrrr dedi:
    Tesekkürler kronik02 zeytinyagi ile aspirini karistirdim 2 gün sonra baslayacam masaja insallah iyi gelir. . .                        
    Rica ederim yalnız dediğim gibi strecle sarıp sabaha kadar kalsın haftada bir cumartesi günleri yaparım ben sahsen ^-^
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

sarac ucqtresa mehmethakan konuksever01 Emrebal11896663 dengiz mrsnacak