yanma AS'nin bir etkisimidir.?

selamlar AS hastasıyım(?) kalça eklemlerimin kasıklara doğru olan bölgede yanmalar var. bu AS nin bir parçasınımıdır sizlerinde arasında teşhisi kesin AS hastası olup buna benzer bir yanma hissi çeken oldumu..?

Yorumlar

• BENDEDE DİZLERİMDEN YUKARIYA KALÇAMA DOĞRU VE BİLEKLERİME KADAR AĞRI ARTINCA AŞIRI DERECEDE YANMA OLUYOR
  • canım kardeşim allah şifa versin sana elimden gelse senden ve senim benim gibi herkesden alrıdım bu hastalığı ama elden bişi gelmio şu an İNŞALLAH yakında tedavisi bulunurda sende bende bizim gibi olan herkes derdine derman bulur dilek dua bizden sabır ile şifa ALLAH"DAN
  • gurkannngurkannn Yükleniyor... 3
    saol abi, savaşlara girmiyosun ama.. :)
  • Bende herhangi bir yanma söz konusu değil.Sadece ağrı şeklinde oluyor...
  • Yanmayı cidden biraz açıklarmısınız????.Anlamadım bir türlü bende de ağrılar oluyor ama yanmada neyin nesidir?? :) :D
  • arkadaslar selamburada bir sürü insan fikir bildiriyor, şikaletlerini söylüyor ama bir tane doktor bile kalkıp bilimsel açıklama yapmıyor.sohbet çevresindemi dönüyor konular
  • Arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun."İnflamasyon" kelimesinin Türkçe karşılıkları "YANGI" ve "İLTİHAP" kelimeleridir,adından da anlaşılacağı üzere yanmak kökenli bir sözcüktür.Ankilozan Spondilit de "İNFLAMATUVAR-ROMATOLOJİK" bir hastalıktır.Yani "EKLEM YANGISI" veya "EKLEM İLTİHABI" ile karakterize bir kronik rahatsızlıktır.Neler olabilir peki semptom olarak;*Eklemlerde ısı artışı,dolayısıyla yanma hissi*Eklemlerde ağrı*Eklemlerde şişmeolabilir.(Bunlar esas olarak romatoid artritte görülmekle birlikte A.S. de de görülebilir.)Kullandığımız ilaçlar da primer olarak bu "yangıyı durdurmaya" yöneliktir.Sağlıklı ve ağrısız günler.
  • Şaziye hanım merhaba,Öncelikle hoşgeldiniz forumumuza. Bugün üye olmuşsunuz, bilimsel bir açıklama yokmu şeklinde başlamışsınız. Sitemiz 2002 yılından bu yana yayındadır. Bilimsel ve/veya sohbet şeklinde birçok konu konuşulmuştur. Öncelikle arşivdeki yazıları okuyarak merak ettiğiniz konular hakkında konuşulmuşmu diye bakabilirsiniz.Aramızda doktor arkadaşlarımız da var ve genelde onlar da AS li.Kendinizi tanıtırsanız, AS misiniz ? AS yakını mısınız ya da araştırma mı yapmaktasınız ? AS iseniz hikayesi nedir, hangi ilaçları ya da tedavi yöntemlerini kullanmaktasınız gibi; eski yazılanlardan bizler de hangi konuları okuyabileceğiniz konusunda sizi yönlendirebiliriz.sevgiler,
  • Kalca ve bel bolgemdeki agri cesidi hep yanma seklinde bazen tum omur agrisin ama yanmasin dedirtiyor o denli :(
  • kronik02kronik02 19 Yurtdışı
    Ağrıları ilk hisseddigim sıralar belden aşağıya topuğuma uzanan agrıydı yeri geldiğinde bir anda ayağım yerden kesilircesine olduğum yerde kalıyordum  dediğim olay 6 sene önce son 2 senedir teşhis konulup ilaç ictigimden beri bu sefer belden boynuma kadar Ağrı var sürekli ilaç icsemde icmesemde omurga bölgesi özellikle ağrılar bir yana yanma olayıda fazla eğilirken bile hiç bir iş yapmasamda yanma var  bu arada bende Romatoid artrit var
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

sarac ucqtresa mehmethakan konuksever01 Emrebal11896663 dengiz mrsnacak