ENDOL KULLANAN ARKADAŞLARIM.

tubatuba 7
kategorisi İlaçlar
İLK BAŞTA BÜTÜN ARKADAŞLARIMA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ SUNUYORUM VE BU DERNEĞİ KURMAKTA EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM... 5 YILDIR ASLIYIM VE 7 AY SALAZOPRİN KULLANDIM DAHA SONRA İLAÇ BAĞAMLILIK YAPTI VE ETKİ GÖSTERMEMEYE BAŞLADI UZUN BİR ARAŞTIRMADAN SONRA BAŞKA BİR PROF. BULDUM BANA ENDOL VERDİ VE BİRKAÇ GÜN KULLANMAMI VE TOMOGRAFİ ÇEKTİRMEMİ İSTEDİ EMARIM OLMASINA VE HLA B27 GÖZÜKMESİNE RAĞMEN GENEDE TAM EMİN OLMAK İSTEDİ BUGÜN TOMOGRAFİYE GİRECEĞİM O ARADADA ENDOLLÜN AĞRIMA CEVAP VERİP VERMEDİĞİNE BAKILACAK.1 AYDIR AYAĞA KALKAMAYACAK KADAR AĞRIM OLUYORDU AMA 2 GÜNDÜR ÇOK ŞÜKÜR AĞRILARIM HAFİFLEDİ FAKAT SANIRIM İLAÇ BENDE BAŞ DÖNMESİ YAPIYOR İLACI ALDIKTAN 1 SAAT SONRA CİDDİ ŞEKİLE BAŞIM DÖNÜYOR..ENDOL KULLANAN ARKADAŞLARIM SİZDEDE AYNI ŞEKİLDE ETKİSİ OLUYOR MU İLACIN?TUBA ERKAYA
«13

Yorumlar

• sanada geçmiş olsun tuba bende ağrılarım oldukça endol fitil kullanıyorum.Baş dönmesi falan olmadı bende hiç.Endolün fitil olmayanını kullandım ama pek bir faydası olmadı sanki.Fitil de bazen barsakları hareketlendiriyor.Ama diğer pahalı ilaçlardan daha iyi gibi.sağlıcakla kal
  • tubatuba Yükleniyor... 7
    teşekkür ederim bilgilendirdiğin için..sizede geçmiş olsun..her iki türlüde kullanıyorum ilacı size katılıyorum sanırım fitil olarak kullanmak daha etkili oluyor çünkü ilk kez sabah ağrısız bir şekilde uyandım ve çok mutluyum :)) ama dün akşam ilacı aldığımda inanılmaz baş dönmesi oldu bu sabahta aynı şey oldu,2 gün sonra tekrar doktoruma gözükeceğim eğerki fitil olarak kullanmakta yeterli oluyorsa bende o şekilde devam ederim... tekrar teşekkürler..sizde sağlıcakla kalın..
  • hakan_01hakan_01 570 İzmir
    erkadaşım merhaba ben 9 senedir as hastasıyım hastalığın teşhisi 3sene sonra kondu ve ilaç olarak endol kapsül verildi tam 4sene kullandım fakat 4sene doktor kullancaksın demedi ozamanlar yaşım küçük olduğu için bidaha doktora gitmedim 4sene boyunca hiç bir yan etki görmedim ağrılarıma çok iyi geldi sağlıcakla kal
  • gecmıs olsun arkadasım bende deneyımımı paylasmak ısterım benım tanım 2000 yılında konuldu o zaman endosetın dıye bı ılac vardı onu kullandım benımde basımı dondurdu ama daha sonra bu ılac pıyasadan kaldırıldı sımdı endol kullanıyorum endolun tabletı 25 mg fıtılı ıse 100 mg eger agrım fazla olursa fıtıl kullanıyorum vede slozoprın ayrıca endolun ılacı mıdeye pek ıı gelmedı bendebu tur ılacları kullanırken mıde ılacı kullanmak yada sutle ıcmek daha ıı fıtıl en azından mıdene zarar vermez. su an bısey olmayabılır ama mıdeyı ve dıger organlarıda etkıledıgını soledı doktorum tum arkadaslara agrısız gunler dılıyorum
  • slm herkese.ben endol un hem kapsul hemde fitilini kullandim.birakin agri kesmeyi agrilarim artti.sanirim kisiden kisiye degisiyor ilaclarin etkisi. uc gunluk dunya :))
  • Bende 8 ay endol kullandım midemi mahvetti.Daha sonra salozoprine geçtim bana göre mucize ilaç sapazoprin.Şuan ilaç kullanmıyorum...
  • evet bendede oluyor şu an hiç bir ilacı kullanmıyorum çok sıkışırsam ancak geçmiş olsun
  • herkes endol kullanınca,ne var bu endolde bu kadar diye bir süre ben de denedim ama bana yaramadı :)
    yine eski ilacıma €dolar forte dönüş yaptım..
    nasıl AS herkeste ayni seyretmiyorsa,ilaçlarında etkisi farklı oluyor.
  • Benim ilk ilacım Endoldü,sonrasında salazoprin kullandım.Endol miğde ağrısı yapıyor,salazoprin ise tam tersi miğdeyi koruma özelliği var.Son 3 yıldır da remicade alıyorum.
  • ARKADAS LAR ONCELIK LE HERKESE GECMIS OLSUN ENDOLU BENDE YAKLASIK 2 SENEDIR KULANIYORUM VE ZARARI OLDUGUNU DUYDUM CIGERLERI İFLAS EDIYOMUS... SIMDI KULANMIYORUM VAR AGRIM COK NE YAPAYIM ... AMA YINE DE ALLAH TAN UMIT KESILMEZ TEKRAR GECMIS OLSUN
  • arkadaşlar merhaba geçmiş olsun hepinize ben 5 yıldır bel agrısı cekıyordum aralıksız sonra döş ve sırt bölgemde agrılar çok fazla olunca doktora gıttım 1 bucuk sene once tanı konuldu 3*1 endol 2*2 salazoyprn verıldı ben 2*1 kullanıyorum endolu çogu zaman ilaç içmeyi unuttugum için kullanmaya başlayalı çok terleme ve kilo almayla karşı karşıya kaldım ve agrısız hiç bi günüm geçmiyor bu gibi durumla karşılaştınızmı nasıl bir yol izlemeliyim ?
  • criticscritics 164 Ankara
    @olcay

cok cok gecmis olsun. şimdi benim bildiğim kadarıyla agrı kesici-antienflamatuar grubunda birçok ilaç var ve herkesin agrısına iyi gelen ilaç değişebiliyor. kimi endol diyor kimi voltaren. daha birçok ilaç ismi var. bu yuzden bence doktorla gorusup, endolu ve etkilerini-yan etkilerini anlatıp baska bir agrı kesici-antienflamatuar denenebilir. salazopyrin'i bilemiyorum cunku doktor bana bırak dedi kan değerlerinden hareketle.
  • demirdemir 2 Izmir
    arkadaşlar iyi günler;

bende aranıza yeni katıldım.5 yıldır as hastasıyım.yaklaşık 4 yıldır endol kapsül ve fitil kullanıyorum.kan değerlerinden dolayı farklı çeşit ilaçlar kullanma yoluna gitmiyor doktorlar.sedim 17 , crp 8 en son tahlilimde.hla b27 testim pozitif ve mr sonuçlarımda sol kalçada sorun görünüyor.bu durumda olup da tavsiye niteliğinde yardımcı olursanız sevinirim.zira artık endol derdime deva olmamaya başladı.sabahları çoraplarımı giyemez oldum.vücudum tüm gün tutuk ve agrılarım sürekli hal aldı.

önerilerinizi bekliyorum.

herkese ağrısız günler dilerm...
  • demirdemir 2 Izmir
    Selam arkadaşlar;

bugün kontrol için doktora gittim..günde 6 adet endol kapsül ve 2 sabah 2 akşam olmak üzere salazopryn verdi.

3 ay bu şekilde devam edeceğim.eğer sonuç iyi olursa ne ala ama yine rahat edemezsem 2.sınıf tedavi adımına gececeğiz.
  • criticscritics 164 Ankara
    ozgur cok gecmiş olsun hoşgeldin. inşallah yeni ilaç grubu yine eskisi gibi agrılarına care olur. yaşını bilemedim sen dedim ama nedense genc yaştaymışsın gibi dusundum. tekrar gecmis olsun dileğim
  • jfzkjfzk 2 Gümüşhane
    arkadaşlar öncelikle hepinize geçmiş olsun. ben bi konuya değinmek istiyorum çok forum sitesi gezdim ama kullanılan ilaçlar arasında bnm kullandığım ilacın ismine hiç raslamadım endol ve salazoprin mideye büyük zararı var benim aynı zamanda ülserimde var size şiddetle önereceğim ilaç NAPRASYON CR 750 mg ben 2 senedir kullanıyorum ve her kullandığımda ilaçtan karşılık aldımmideye bariz bi etkisi yok ama siz yinede mide koruyucu ile birlikte kullanın.. SAĞLIKLI GÜNLER.
  • monomono 5,394 Ankara
    Selam Osman
    AS herkeste farklı seyrettiği için, herkesin aynı ilaçları kullanmak gibi durumu yok, o yüzden ilaçlar bile farklı bu dünyada, diğer türlüsü keşke tek bir ilaç olsaydı da hepimize iyi gelseydi ama o da yok.

Sevgiler
  • PincekPincek 72 İstanbul
    Bana Prof Dr Ömer Kuru Endol ile birlikte Lansor mide koruyucu verdi. Ama diğer başlıkta anlattığım sebeplerle ben ilaç kullanmaya başlamadım. "AS ile savaşırken denediğim yöntemler"
  • sulesule 83 Elazığ
    Merhaba Osman Bey.Bende 1 ay naprosyn kullanmış kalp çarpıntısına sebep olmasından dolayı ilacı kesmiştik.Aynı durumu bir akrabamda yaşamıştı.Kullanırken dikkat isteyen bir ilaç.
  • Merhaba arkadaşlar. tüm yorumları okudum ve herkese Allah şifa veririnşallah. Ben dün doktora gittim ve bana Akut Migren tanısı koydu Bana ENDOL 25 KAPSUL ve NAVARIN XR 500 MG (Epilepsi hastaları için) olan bu ilaçları verdi. Ben endolu kullanmadım ama Navarını kullandım. Endolu araştırdığımda benim hastalığımla alakalı hiç bir faydasını görmedim. Ben görme kaybı ve geçici hafıza kaybı yaşıyorum yaklaşık 20 - 30 dakika sürüyor. Sizce ne yapmam gerekiyor. Lütfen yardım eder misiniz?
  • tuba geçmiş olsun endolün fitili daha etkili ama böbreklere dikkat ben kullandım böbreklerime zerer verdi avukatın söylediği de doğru bağırsaklarada dokunuyor malesef bu hastalıkta kullanılan ilaçların hepsi ağır ve yan etkisi çok olan ilaçlar.rantudil retard ta kullanabilirsin.ben şu an onu kullanıyorum iyi
  • geçmiş olsun herkese antep romatolojide tıp fakültesinde bir prof bir doçent var ikisinede gittim kan değerlerim iyi ama as var dediler ağrılarım fazla yok kulunç ağrısı çok oluyor bende ilk gittiğim devlet hastanesindeki romatoloji doktoru teşhis koymuştu ve endol vermişti hem tablet hem fitil  ilk kullandığım günlerde baya rahatladım ama sonradan sağ böbrek tarafımda ve bağırsak kısmında ağrılar ouştu.bu söylediğime 4 yıl oldu ve ben endolü de ilaç kullanmayıda bıraktım aradan 1 yıl geçti doçent salazoprin ve rantudil verdi onlarda baya dokundu şu an ara ara rantudil alıyorum bir arkadaşım bitkisel tedavi formülü verdi kendisinin bu kürle b27 sinin negatife dödüğünü söyledi onu kullanacağım.bu hastalığın ilaçlarının hepsi ağır herkeste farklı etkiler gösterebiliyor malasef allah yardımcımız olsun
  • Geçmiş olsun...

Bitkisel kürden sonra b27 testine tekrar baktırdınızmı?Müsbetken.menfileşmesi pek akla yatmıyor... Değişik bir pazarlama taktiği olmalı...
  • PincekPincek 72 İstanbul
    Ben bir süre Endol kullandım ama pek faydasını görmedim. Sonraki doktorum Naprosyn Forte'a geçirdi, 1 ay kullandım. Sabah katılığım önemli ölçüde azaldı. Şimdi kinin hapına başladım. Doktor Naprosyn ile sivrisinekleri öldürdük, kinin ile bataklığı kurutacağız dedi. İnşallah dediği gibi olur. Ensemdeki ve topuğumdaki ağrı hiç geçmiyor. Kinin hapı reçetesiz satılmıyor. Hatta rapor yazılıyor. Gözlerde birikme yapabiliyormuş, 6 ayda bir kontrole gitmek gerekiyor.
  • CLoudyCLoudy 8 Gaziantep
    ben canım sıkılınca 2 tane endol atıyorum sabah uyanıyorum ağrı çok az olmuş oluyor :D takmıyorum ya gülüp geçiyorum hayat o kadar da güzel değil hani olmasa da olur geçmiş olsun :) 
    (1) mono
  • VOLKANFULYAVOLKANFULYA 11 İstanbul
    öncelikle herkeze geçmiş olsun ALLAH şifa versin.aranıza teşhisi yeni konmuş taze :silly: a.s. hastası olarak katılmıs bulunmaktayım.2 hafta önce as oldgmu ögrendım,tutukluk eğilme bükülme vs olmazsa olmazı ağrılarla baş etmeye çalıştım yıllarca.(bende çorabını giyemeyenlerdenım): :)) hemen ilaç tedavisi başlandı endol kullandım ancak herkezde aynı yan etkiyi göstericek die bırsey yok tabi.ilaca basladım 1 saat sonra dünyam karardı ilacın butun yan etkılerı yazdıgı gıbı etki gösterrmi ? bende gösterdi.bugun tekrar kontrole gttım endol yerine salazopyrin ve rantudil verdi dr.bakalım bunlar napıcak.ancak ağrılarım hiç yok denılıcek kadar azaldı.hayat zaten zor,5 dak.sonra kıme ne olacağı belli dğl arkadaşlar bence kafaya takmayın çok abzüld yazılar okudum çok karamsar olmayın.iyi tarafından bakmalıyız bence.zaten yaşlanınca öne doğru eğilmicekmiyiz :harika: derdi veren ALLAH şifasınıda verirmiş.
    (1) mono
  • ARZU123ARZU123 26 İstanbul
    Endol ilaca başladığımdan beri mide bulanması iştah kesilmesi ara ara baş dönmesi bağırsaklarım sürekli hareket halinde ama en kötüsü kalp çarpntısı beni mahvediyor ve konuşurken bile çok yoruluyorum bayılıcak gibi oluyorum :( bu ilaç bana yaramadı sanırım..Troid bezlerim alındığından beri troid ilacı içiyorum o zaten bana çarpıntı yapıyor birde üstüne endol geldi çarpıntı ve göğüs sırt ağrım kesilmiyor sanki kalbim pes edicekmiş gibi geliyor..
  • sevgilersevgiler 780 Eskişehir
    Kalp çarpıntısı normalde de olabilir.ilaçtanda.ben hiç ilaç almıyorum.arada kalp carpıntısı olur.ilk zamanlar çok olurdu.şimdi baya azaldı.
  • StereoStereo 212 İstanbul
    Bende aldıktan yaklaşık 45 dakika sonra bir kafa yapıyor ki çok enteresan bir kafa. İlk periyot 20 dakikalık bir rehavet ve baş dönmesi. Sonraki 30 dakikalık periyot sürekli bir koşma isteği, herkese sarılıp öpme isteği (enerjiden değil, ne bileyim bi tuhaf duygusallık basıyor. Böyle bir nasıl desem herkesi seviyorum o an sanki) bu süreç sonrasında ağrı kesilmesi oluyor. Bu ağrısızılık da sürsün sürsün ne bileyim 10 saat filan. Sonra hop bi iki tane daha .)
  • emosemos 1,267 Istanbul
    @Filanca_Kişi  senin yan etkilerde bi degisikmis :D .
    agrili sizili anlarda kimseyi sevmedigim gibi bazen gormek bile istemiyorum.keske banada sevgi aşılasa bu endol valla sabah aksam icerim mideme dokunmasina ragmen :wink:
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

aytu999 aaykan can slow gandalf sbg1 stanlmccombie gwendstambaug nianna murathursever Aromacandle Mehmet Salık furkan sukruokan1