Romatizma ve Sarı su.

13

Yorumlar

• monomono Yükleniyor... 5,146 Ankara
    Selam f_mert

Konuyu biraz okursaniz bu zaten bilinen, uygulanan,bir yöntem degildir, o yüzden yanlis anlasilma olmasin.
    Tam olarak ne oldugunu pek bilende yok, sorun da orada. :)
  • Arkadaşlar konuyu toptan baştan aşağı okumamakta ısrar ediyorsunuz. :ohmy:

Haliyle kafalarda soru işareti oluyor.

Öncelikle bu bizim icat ettiğimiz bir buluş değil. Sarı su denen iltihabi akıntının vücuttan atılmasını sağlamaya çalışılan bir yöntem. Benim bahsettiğim ot (pınar Yaprağı) baharda bazı bodur ağaçların filizlenmesi esnasında toplanan bir otmuş. Bu otları toplayıp çok sıcak suyun içine basıyolar, sonra sizi de o suya basıyolar :P

Beklenen de ayak parmaklarınız aralarından (ki benim dayımda o izler durur ayaklarında) suyun deriyi patlatarak akması.

Mevzunun özü bu. Romatizması olanlara iyi geldiği söylenen bir yöntem. AS de deneyen varmıdır yokmudur bilmem. Teorik olarak iltihabı akıtabiliyorsa vücuttan faydası olmalı.

Bunların hepsi şahsi fikir ve gözlemler.

HERHANGİBİR TEDAVİ EDİCİ ÖZELLİĞİ OLUP OLMADIĞI BİLİNMİYOR !

Başka uygulama tarifi bilen ya da uygulayacak arkadaşlar olursa tecrübelerini paylaşırlarsa seviniriz...

sevgiler,
  • tamam arkadaşlar öyleyse ben haftaya sarımsak kürünü olmazsa diğer haftayada diğer uygulamayı yapmayı düşünüyorum ben inanıyorum tedavi edici özelliği olacak :) Allahın izniyle
  • McKayaMcKaya 2,345 İstanbul
    İyi de arkadaşlar bu "pınar yaprağı" otunun ne olduğunu bilen yok. Biraz araştırdım karşıma "Çıban otu" ya da "Yavşan otu" diye bir ot çıktı. Bunun da suyu ile banyo yapılıyormuş ama kaşıntı için. Romatizma ve iltihaplı hastalıklara iyi geldiği belirtilmiş.

Yavşanotu diye de anılan çıbanotu, kuru toprağı sever. Ormanlarda, ağaçların kesilmiş olduğu yerlerde, çitlerin diplerinde, hendeklerde, yol ve orman kıyılarında yetişir. Toprağın üstünde yatan tüylü ve sürüngen sapındaki, kenarları dişli yaprakları gümüş gibi parlar. Başını yukarı doğru kaldırmış olan çiçek başağındaki çiçekler, açık mavi-menekşe rengidir. Yapraklar, dokunulduğunda, saptan kolayca ayrılırlar. Çiçeklenme zamanı Mayıstan Ağustos’ a kadardır. Üstünde çiçeklerin açmış olduğu, sap bölümü toplanır. En etkili olan bitkiler, orman kıyılarında ve meşe ağaçlarının altında yetişenleridir.

Bu geleneksel bitki, kan temizleyici olarak çok aranır ve taze ısırgan otu yaprakları ile birlikte kullanıldığında, kronik egzamaları iyileştirir. Rahatsız edici yaşlılık kaşıntılarında, çıbanotu hararetle önerilir. Zayıf ve duyarlı kişiler, sindirimi de uyaran bitkiyi, hafif bir mide ilacı olarak rahatlıkla kullanabilirler. Mide de sümüksel salgı birikimi ve bağırsak rahatsızlıkları da onunla tedavi edilebilir. Şu konuyu önemle belirtmek isteriz ki, ruhsal sürmenajlardan kaynaklanan

sinirlilik halleri tedavisinde bitki olağanüstü iyileştirici güçlere sahiptir. Geceleri yatmadan önce içilen bir bardak çay gerçekten mucizeler yaratır. Ünlü herbalist Künzle, özellikle, yoğun beyinsel çalışma yapmak zorunda olanlara, uykudan önce bu yatıştırıcı çaydan bir bardak çay içmelerini öneriyor. O, belleğimizi güçlendirecek ve baş dönmelerini yok edecektir. Kereviz kökü ile karıştırılarak alındığında, sinir yorgunluklarını ve melankoliyi ortadan kaldırır. Hatta,

mesane kumu, romatizma ve gut ile ilgili organ ağrılarını da, çıbanotu büyük bir başarıyla tedavi edebilir. Bir kişi bana (M.Treben) şunları yazmış: “Çok şiddetli unutkanlıklarım, çıbanotu ve atkuyruğu sayesinde (eşit oranda karıştırılır ve günde iki bardak içilir), 14 gün içinde şaşılacak bir biçimde sona erdi. Konuşurken bazı sözcükleri anımsamakta zorluk çekiyordum. Kendime olan güvenimi yitirmiştim ve sinirliydim. Bu bitkiler inanılamayacak kadar çabuk yardım ettiler bana.”

Kuru bronşiyal nezlelerde de aynı biçimde gerçek mucizeler yaratır. Göğüs hastalıklarına karşı kullanılan çay için yapılan bitki harmanı ise, ciğerotu, öksürükotu yaprakları, dar yapraklı sinirli ot ve çıbanotundan eşit oranda harmanlanarak hazırlanır. Bu çay, bal ile

veya haşlama suyunda eritilmiş nöbet şekeri ile tatlandırılabilir.

Sarılık, karaciğer ve dalak hastalıkları için de şu çay harmanını öneririm. 50g hindiba kökü, 25g hindiba yaprağı, 25g asperül (inci çiçeği), ve 50g çıbanotu. Bu bitkiler ince kıyılarak iyice harman edilir.

Gün boyunca 2 bardak, tatlandırılmadan içilir. (Bir bardak suya yarım tatlı kaşığı bitki ). Çiçeklenme zamanında da, kronik deri hastalıklarında ve her şeyden önce egzamada önerilen, taze bitki özsuyu hazırlanabilir. Bu sudan günde yarım tatlı kaşığı alınır.

Çıbanotunun, iltihaplı ve zor iyileşen yaraları iyileştirmedeki başarısı, eski bitki kitaplarında da önemle öne çıkarılır. Onu, özellikle baldır kemiği üstündeki inatçı yaralar için de öneririm. Yaralar, önce, bitkinin kaynama suyuyla iyice yıkanıp temizlenir. Daha sonra, gece için, taze demlenmiş çaya batırılmış bir kompres yaranın üstüne uygulanır ve yara sıcak kalacak biçimde örtülüdür. Romatizma ve gut hastası olanlar da, kendileri kolayca hazırlayabilecekleri, etkili çıbanotu tentürünü denemelidirler. (Kullanım biçimlerine bakınız.) Bu tentür dıştan friksiyonlarla (Ovarak sürme), içten ise günde 15 damla, biraz suyla inceltilerek kullanılır. Her yıl, taze toplanmış çıbanotu çayını mutlaka içiniz! Yalnızca atardamar sertliklerini azaltmakla
    kalmayıp, sizi daha başka rahatsızlıklardan korur ve kan temizleyici etkisi sayesinde, bedeninize yepyeni bir esneklik kazandırır.

Kullanım Biçimleri :

Çay hazırlamak : Yarım veya bir tatlı kaşığı dolusu ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar suyla haşlanır, 10 dakika demlendikten sonra süzülür ve günde 2 bardak içilir.

Bitki özsuyu : Çiçek salkımlarının sapları yıkanıp, kurumadan mutfak robotu ile sıkılır. Elde edilen özsu küçük şişelere koyularak buzdolabında saklanır.

Bitki tentürü : İki avuç dolusu, ince kıyılmış çiçekli bitkinin üstüne 1 litre konyak eklenir. Konyak bitkilerin üstüne çıkmalıdır. Tentür şişesi, arada bir çalkalanarak, 14 gün boyunca güneşte veya sıcak bir ortamda bekletilir ve süre sonunda süzülerek, koyu renkli şişelere aktarılır. Serin bir ortamda saklanmalıdır.
  • Ormanlarda, ağaçların kesilmiş olduğu yerlerde, çitlerin diplerinde, hendeklerde, yol ve orman kıyılarında yetişir.
    Bu kısım bana anlatılana uyuyor. Baharda kesilmiş ağaçların sağından solundan pıtır pıtır çıktıkları şeklinde tarif edilmişti... :) Haliyle otun latince adını bilmiyorum :)
    Ot bulması filan uzun iş. Madem bu işe gönüllü arkadaşlar var o zaman otu bırakıp modern yöntemleri denesinler. Ayak Detoks bantları var. Gece yatarken ayağınıza yapıştırıyorsunuz sabaha kadar sarı su, siyah su ne varsa çekiyormuş?
  • bu yazıyı görünce netten araştırdım bayağı ilgimi çekti hemen eczanelere gitim ama keçiörende bulamadım yarın kızılaya bakacağım
    umarım işe yarar :)
  • Bize o banttan çok fazla sayıda lazım olur herhalde tüketiriz türkiyede ki bantları :))
  • merhaba arkadaşlar detoks bandını ankarda bir yerde buldum 10 tanesi yani 5 günlük kullanımı 68 tl idi internette ise 40 tanesini 25 tlye gördüm 5 günlük bir kullanımla bütün sarı sularında çıkacağını sanmadığım için almadım söylediğim üzere şu soğan sarımsak kürünü yaptım pazartesi günü çıkaracağım umarım doğru yapmısımdır bakalım olacakmı çok merak ediyorum :unsure:
  • bugün bu kürü çıkardım ve yapmadan önceki gibi hiçbir farkı yok cildim tahriş bile olmadı :P sanırım bi erde bi yanlışlık yaptım son ana kadar bir kabarcığın çıkacağına inandım ama bende olmadı tabi bu benimle alakalı olabilir deneyen olursa kabrcıklar olur inş.
    Bunu bir yere yazalım arkadaşlar. Soğan sarımsak işe yaramamış. Nasıl olsa daha çok soran olacak.
  • Selam Arkadaşlar

sarı su dedğiniz mevzu bu olabilir mi

Bu linkte vücuttan sarı su çıkarıyor deneyen oldumu. aslında sarı değil bir çok renk çıkıyore :))

a-e-detoks.jpg

arınma-tab.jpg

Not: kristaladam'ın hoş görüsüne sığınılarak, orijinal mesajdaki link silinerek, resimler eklenmiştir.
  • Sevgili ArkadaşlarÖncelikle bu konuyu buraya taşıdım,çünkü Alternatif tedavilere daha uygun bir konu,Esas konumuza gelecek olursak "Annem Almanyadan geldi" gerçi şuan istanbul da ama ben bu Sarı su olayını yüze yüz görüştüm..Daha doğrusu yüzyüze görüşünce bu olayın da karanlık noktaları aydınlığa çıktı..Tabi ben annemi karşıma alıpta en ince detaylara kadar kafama takılanları sorunca Annemin de neler yapıldığını unutmuş olduğunu farkettim.:angry: Sağ ayak mı sol ayak mı? onuda karıştırdığı gibi,Yapılan karışımın da nasıl yapıldığını karıştırdı ki bu karışım da biraz garip olacak ama gazyağı ve patatesten oluşuyormuş..Bu konunun başlarında da söylediğim gibi bu karışım da öyle rastgele yapılmaması gerektiği içindir ki vede annemin bilgisine çok güvenmediğimden dolayı ben bu annemin bahsettiği olaydan vazgeçtim..Dediğim gibi kadıncağız da unutmuş,Birde annemin sorunu sadece dizlerindeymiş,ee o zamanları da 18-19 yaşlarındaymış tabiki benim sorunumla çok örtüşmediğine karar verdim.Hasılı annemi bekleme olayım,beklediğim gibi olmadı körü körüne de yapılacak bişey olmadığından dolayı bunu sizlere haber vermek istedim..Fakat bu konuyu baştan itibaren yeniden gözden geçirince ortaya şu çıkıyor/çıktı ki böyle bir Sarı su denilen su var/varnış Bütün mesele bunu zarasız bir şekile toplamak veya vucüttan çıkarmak..Gerçi AS de bu ne kadar etkili olur orası da tartışılır ama görünen oki hiç birimiz kendimizi durduk yere riske atmak istemiyoruz Zaten doğru olan da budurAma bu benim Deli Kazım formulünü illaki deneyeceğim.Bakalım sonuç ne olacak,günü gelince sonucu buraya eklerim..Sevgiler
    uzun zamandır forumdan uzak kaldım. daha önceki bi mesajımda sarı su ile ilgili bi tecrübem olduğunu ve anlatacağımı yazmıştım ama bulamadım kendi mesajımı:) ama kesin yazdım yani eminim. herneysebugün foruma girip senin bu mesajını görünce çok heyecanlandım.mesajında bahsettiğin patates ve gazyağı karışımını bilmiyorum ancak benim sizlerle paylaşmak istediğim gazyağı ile ilgiliydi. kısaca anlatayım.babam bir süre önce bacağındaki( aslında kemikteki bir ağrı kaval kemiğinde ) ağrıdan şikayetçiydi , birkaç doktor birkaç ilaç denedik ama fayda etmedi. bizimkiler eskiden beri bişeyler sararlar koluna bacağına, yok soğanı pişirip sararlar yok tarhana kaynatıp sararlar vsvs. neyse arasırada soğuk algınlıgı gibi durumlarda sırt bölgesine gazyağı çaldıklarıda olurdu. babam gazyağını ayağındaki ağrı için ayağına süreceğini söyledi, neyse gazyağı bulmuş pamuk almış sürmüş bacağının ön kısmına (kemiğin derinin hemen altında olduğu yere ) ardındanda biraz fazla etki etsin diye pamuğu oraya  koyup naylon bişeyle sarmış hava almasın diye. öğleden sonra sardığı bacağını ertesi gün sabaha kadar açmamış. gece çok yandığını ağrıdığı söyledi ama yinede açmamış. sabah açtığında pamuğu koyduğu yer tabiri caizse deride yara oluşmuş erimiş gibi. ardından oradan 2-3 gün boyunca sarı su akmış. ve 3. günün sonunda ağrı falan kalmamış.ben 4-5 gün sonra yara kapandığı zaman gördüm. o zaman haberim oldu, ve bana olanları bu şekilde anlattı.olay bu. senin mesajınıda dikkate alınca üzerinde araştırılıp denenmesi gereken bişey diye düşünüyorum. denildiği gibi ayaktan uygulanıyorsa vücudun tamamındaki sarı suyun oradan atılması mümkün olabilirmi acaba. yoksa ağrıyan yerlere uygulanabilirmi bilmiyorum. bi cesaret ayağımda denemeyi düşünüyorum. eğerki deneyebilirsem sizlerle paylaşacağım. sağlıcakla kalın.
    uzun zamandır forumdan uzak kaldım. daha önceki bi mesajımda sarı su ile ilgili bi tecrübem olduğunu ve anlatacağımı yazmıştım ama bulamadım kendi mesajımı:) ama kesin yazdım yani eminim. herneyse
    Ee bu kadar uzak kalınca bulamazsınız tabii  :)Şaka tabii mesajlarınıza hiç bir şey olmaz, onlar bıraktığınız gibi duruyordur, örn. profilinizden solda ki menüde "İletileri Göster" kısmından geçmiş tüm yazmış olduğunuz mesajlarınızı görebilirsiniz.
    bugün foruma girip senin bu mesajını görünce çok heyecanlandım.
    Bayağı eski bir konu bu ama benim şahsen o zaman ki kadar heyecanım kalmadı bu meseleye, bilemiyorum sen ne yaparsın.Antibiotikler  sağlam çürük ne varsa öldürüyorya bu gaz yağıda öyle yapıyor olabilir ve o bölgede ki hücrelerin tümü isyan edip kendilerini dışarı atıyor olabililer. :D  Kırım kongo Kene olayında Afirkalı yerliler ayaklarına gaz yağı sürerlermiş ve kene hiç gelmezmiş onlara eskiler grip mirip olaylarında da kullanırlamış, göğese sürüp, gazete sarıp, yatıp uyurlarmış.Bizim olayda gaz yağı ne işe yarar, artık hiç bir şeyden emin değilim, bilemiyorum. :(
  • Gaz yağı !!!!... Etmeyin, eylemeyin arkadaşlar, genetik kodlamanızı dışarıdan sürülecek herhangi bir madde ile değiştirmek mümkün değildir... Sarı, yeşil, mavi hangi suyu çıkartırsanız çıkartın AS devam eder... Dönemsel olarak AS'nin  alevli periyodunu yaşamıyorsanız, ağrı sızı olmayabilir, bu tip deneyleriniz, iyi döneminize denk geldiğinde, böyle yaptım bana iyi geldi diyebilirsiniz, aldatıcı olur...    
  • Gaz yağı !!!!... Etmeyin, eylemeyin arkadaşlar, genetik kodlamanızı dışarıdan sürülecek herhangi bir madde ile değiştirmek mümkün değildir... Sarı, yeşil, mavi hangi suyu çıkartırsanız çıkartın AS devam eder... Dönemsel olarak AS'nin  alevli periyodunu yaşamıyorsanız, ağrı sızı olmayabilir, bu tip deneyleriniz, iyi döneminize denk geldiğinde, böyle yaptım bana iyi geldi diyebilirsiniz, aldatıcı olur...  
    sayın @tUtKuN abim, değişmez elbette ancak şöylede bir durum var, bunu ben şahsen deneyeceğim, amma bugün amma yarın, cesaretimi topladığım bi zaman, çünkü babamın dediğine göre fena yakıyormuş :)eğer denilenler gibi bu sarısu büyük miktarlarda çıkarsa uzun bi dönemi rahat geçirebiliriz belki, tekrar eski haline gelene kadar, 6 ay hiç ağrının olmadığını bi düşünsenize... bence denemeye değer. denersem eğer ayrıntıları paylaşacağım.  daha önce gökçek iksir kullanıp ayrıntıları paylaşacağımı söylemiştim ve elimden geldiği kadar net, açık ve ayrıntılı anlatmıştım.
    Arkadaşlar bu bir Detoks yani vücuttan toksinlerin atılması işlemidir. Ancak Gazyağı gibi maddelerle yapılması son derece tehlikelidir. İlla deneyeceğim diyorsanız bu iş için üretilmiş Detoks bantları var. Onları deneyin. Ayağınızın altına yapıştırıyorsunuz bir süre bekleyip çıkardığınızda bazı sıvıları emmiş oluyor.nasil-01.jpgnasil02.jpgnasil03.jpgnasil04.jpg
    Bu detoks bantlarından deneyen oldu mu?Merak ettim o bant gerçekten öyle siyahlaşıyor mu?
  • Arkadaşlar bu bir Detoks yani vücuttan toksinlerin atılması işlemidir. Ancak Gazyağı gibi maddelerle yapılması son derece tehlikelidir. İlla deneyeceğim diyorsanız bu iş için üretilmiş Detoks bantları var. Onları deneyin. Ayağınızın altına yapıştırıyorsunuz bir süre bekleyip çıkardığınızda bazı sıvıları emmiş oluyor.nasil-01.jpgnasil02.jpgnasil03.jpgnasil04.jpg
    asıl merak ettiğim bu detox bantları eğer bu işi yapıyorsa ağrının yoğun olduğu bölgeye yapıştırılabilirmi ?
  • Ben kullandım bunlardan arkadaşlar, bende bir işe yaramadı bilginize...
  • arkadaşlar detox bant bende kullanmadım.fakat bir kuaför arkadaşımda detoksun aletini görmüştüm.belki bileniniz vardır.bi kaba su koyuyolar içinede tuz.sonra ayakları daldırıyosunuz içine.bi aparatı var suyun içine bırakyolar.o titreşim veriyor.30 dk içinde su kahverengiye dönüşüyor.vede kişi toksinlerini atıyor.ben yaptırmadım.bu tür şeylerden biraz korkuyorum.neticede doğal yollarla toksin atmak varken biraz tereddüt ediyorum doğrusu..fakat kafama takılan şu sarı su meselesi.yani korkunç vede ağrılı değilse neden olmasın.eskiden sanırım bu tür yöntemler kullanılıyomuş.merak ettim.doğrusunu bilen varmı.nasıl yapıldığını yani..
    Ben kullandım bunlardan arkadaşlar, bende bir işe yaramadı bilginize...
    Teşekkür ederim kristaladam kafamda soru işareti kalmadı  :D
    doğrusunu bilen varmı, nasıl yapıldığını yani..
    Doğrusunu bilmediğimiz için bu konu bu kadar uzadı gitti, yani bilmiyoruz sevgili GüneyKuaför arkadaşınızda olan şurada ki kristaladam'ın resmini verdiği gibi bir şey mi?Ayrıca erkek kuaförlerinde yüze buhar tutan aparatlar varda, hiç öyle ayak aparatları görmedim. Tabii görmememde normal olsa gerek, hangi erkek ayağına bakım yaptırır ki  :))
  • HERKESE MERHABA MUZO ABİ FOTOĞRAFTAKİ BANDI 2 GÜNDÜR KULLANIYORUM.YATMADAN ÖNCE TAKIYORUM SABAH UYANDIĞIMDA KAHVERENGİ BİR RENK ALIYOR PİS BİR KOKUSU OLUYOR  1 HAFTA DAHA DENEYİP SİZİNLE PAYLAŞACAĞIM..
  • arkadaşlar detox bant bende kullanmadım.fakat bir kuaför arkadaşımda detoksun aletini görmüştüm.belki bileniniz vardır.bi kaba su koyuyolar içinede tuz.sonra ayakları daldırıyosunuz içine.bi aparatı var suyun içine bırakyolar.o titreşim veriyor.30 dk içinde su kahverengiye dönüşüyor.vede kişi toksinlerini atıyor.ben yaptırmadım.bu tür şeylerden biraz korkuyorum.neticede doğal yollarla toksin atmak varken biraz tereddüt ediyorum doğrusu..fakat kafama takılan şu sarı su meselesi.yani korkunç vede ağrılı değilse neden olmasın.eskiden sanırım bu tür yöntemler kullanılıyomuş.merak ettim.doğrusunu bilen varmı.nasıl yapıldığını yani..
    valla sarısu meselesinin doğrusunu bilen yok sayılır ama, deneyecek olan va,, ben :)  tabi uygun zaman ve cesareti topladığımda.
  • sevgili mono, hayır kristaladamın verdiği resimdeki gibi değildi..yani el ve ayak ta kullanılıyor.elektrikle çalışıyor.aparatı suyun içine koyuyosun.çalışmaya başlıyor.ama ne derece sağlıklı uzmanlara danışmak lazım.hatta kalp tansiyon gibi rahatsızlıkları olanlara kullanmıyolarmışş.bende denicektim fakat bende ritm bozukluğu olunca korktum doğrusu..hayırlısı..bu arada o kadar çok arayış içersindeyizki yılan olsa sarılacağız.
    Teşekkür ederim, evet öyle her şeye atlamamak gerekiyor, sonra başka problemlerle uğraşmak zorunda kalırız ki hiç gereği yok, bence doğrusunu yapmışsınız.
  • evet arkadaşlar beklenen gün geldi :)herkes bişeyler yazdı çizdi ancak kimse elle tutulur bir deneme yapmadı, dişe dokunur bir gelişme olmadı kanımca. sonuçta sağlık herşeyden önemli tabiki böyle şeyleri denemekte tedbirli olmak çok önemli. sarısu olayına artık bir açıklık getirmek lazım. bugün denemeyi yapıyorum... yarın akşama bir aksilik olmazsa ilk sonuçları yazacağım...
  • Selam, nasıl bir deneme bu Mehmetk hacamat mı yaptırıyorsun... ?
  • sevgili mehmetK arkadaşım.çok merak ettim doğrusu.ne oldu sonuçlar.heyecanla bekliyorum.inşallah iyisindir.rahatlıktan uyuyamıkaldın yoksa.tabiki şaka yanlış anlama sakın :))
  • arkadaşlar dün yazamadım kusura bakmayın. şimdi yazabiliyorum.patatesi haşladım,sonra püre haline getirdim. içine 1 kaşık arı zeytinyağı, 2 kaşık gazyağı koyup karıştırdım ve ayak bileğime sardım. dışını streç naylonlar var buzdolabına yemek koymakta kullanılan onunla hava almayacak şekilde sardım, akşam 9 ya sardım sabah 8 de çıkardım. malesef hiçbişey olmadı, ne bir kabarcık nede bir yanma. cildim tahriş bile olmamış inanırmısınız. patates hormonlu gazyağıda sahteydi anlaşılan :D  . bişeyler olmaısnı bekliyordum doğrusu , en azından gazyağının orayı yakmasını bekliyordum.başka bişey daha deneyeceğim ilerleyen günlerde, sarımsak ve gazyağı karışımı yapıp süreceğim. zeytinyağı koymayacağım belkide hepsini etkisini söndüren o oldu bilemiyorum.bildiğiniz bişey varsa söyleyin, ben denerim sorun değil :D
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

karmasha fionae35 aliiiii kornoloji drb pirzade_05