Romatizma ve Sarı su.

24

Yorumlar

• monomono Yükleniyor... 5,146 Ankara
    Sn. Kumru Öncelikle sizde hoş geldiniz... Ve sizde anladığım kadarıyla Süpersiniz :D Olayı yorumlayış tarzınızı beğendim... Aslında bizim olayımız aynen sizin dediğiniz gibi,Neyi aradığını unutmuş,rüzgarın önünde ki yaprak misali sağa sola savruluştur... Halböyle olunca da gülme krizlerine yakalanmamak elde değildir... Tıpkı ben de sizin gibi,sadece bu form da değil,Başka formlarda da bu tür dialog'lar da gülmekten bi-tap düştüğüm zamanlar oluyor... Çünkü işin için de bir espri var;"Oda hayatla dalga geçmek"Eğer bu dalga frekansını yakaladığınız zaman, işte o zaman bingo oluyor... :D Onuniçin Sevgili kumru bu gülme krizine yakalanmanız,psikolojinizin yorgun olmasından değil,Aksine bu tür bir dialogla çok karşılaşmamanızdan kaynaklanmıştır... Yoksa her zaman bu tip bir tepkiyi verebileceğinize ben inanıyorum... Yoktan hiç birşey varolmaz... Varolan da yok olmaz... Sevgili İbrahimal Bu gün bir DR. arkadaşımla görüştüm de bu sarı su meselesini şöyle yüzeysel olarak ona anlattım,oda hemen kesin-kes yok öyle birşey dedi kestirip attı..Şimdi eski insanlar(efsanelere göre)bu sarı suyu çıkarıyorlarsa,ve buna göre bir takım tedaviler de uygulamışlarsa bu sarı su vücutta olmadığı anlamına gelir mi..?Veya eski nesil de vardı da,şimdiki nesil de bu yok mu oldu..?Gerçekten bu sarı su gılgamış destanı gibi efsanevi bir olaya dönüşmüş... Bakalım sonu nasıl olacak... Sevgili Mehmet Eğer sana İçişleri bakanından(Hanımdan)izin çıkmazsa,İşin zor olacağa benzer... (zaten zor bir işin var)Bu konu da içişleri bakanını ikna etmek zorundasın.. :D Nerden mi biliyorum..?Aman şişştt..!! bizim içişleri bakanı duyar muyar... Valla sonra siteye de giremeyiz... [V]Sağlıcakla Kalın mono [8D]
  • sevgili mehmet ve sevgili @mono kardeşler hoşbulduuukk..dediğin gibi mono,biraz dalgaya almasak hayatı kesin dayanamazdık.allah zaten dağına göre kar verirmiş ya çekebileceğe veriyor işte..bazen azcık aklı şekerli olmayı beceremesem dayanamam diyorum.. mehmet kardeşim o sarımsak meselesine dikkat et sarımsakdada soğandada asit içerikli sıvı var..cildini yakabilir tahriş edebilir..aman deyim kardeşim birde cildinle uğraşmayasın sonra..
  • Merhaba arkadaslar,Ben de bu sari su olayina sayenizde epey taktim ve annemi aradim. Cunku bir zamanlar ondan buna benzer bir hikaye dinlemistim. Annemin anlattiklarini burada yazmak istemiyorum, birilerini yanlis yonlendirebilirim, zaten bu hikayede de otlarin ismi yok. Bu hikaye beni kesmedi bir de doktoruma sordum,olayi anlattim. Bana bu sari su neymis dedi (bu arada dizimde biriken sari bir sıvıyi aliyordu igneyle[xx(])Ben de bildigim kadariyla tarif ettim. Cevabi 'su anda dizinden aldigim sividan olamaz, tibben bu imkansiz' dedi. 'olsa olsa bu serum (kandaki) olabilir dedi baska bir yorum yapmadi.Ben de anlamadim, simdi kotu bir sey mi dedi iyi bir sey mi.!!?Sağlıcakla kalin..Yasemin
  • Arkadaslar yazmayi unutmusum.Annem bir de uyardi, sen su anda calisiyorsun, eger bunu uygularsan aciya dayanamazsin, dedi.Anlattigi kadariyla cok acili ve yanlis yere uygulanirsa gercekten zarar veren bir uygulama.Dikkat arkadaslar..Yasemin
  • selam arkadaşlarkumru hoş geldin aramıza önceliklemono sorma o şişklik beni mahvetmişti ama işi bilen kocamışlar sarı su dediler çünkü şişlik baya bir kaldı benimle ve inmedi bizde indirelim dedik inen biz olduk iyimi sedimantasyonum 150 lere kadar fırlamıştı yani gerçektende su birikti sonradan [:p]soluğu hastanede aldım steroid falan derken sarımı kırmızımı bilmem ama sudan kurtulmuş gibi oldukama demekki kurtulamamışız bu romatizma suyundan ki romatizmal bir hastalığa yakalandık adına AS diyolar 9 senedir beraber yaşayıp gidiyozYAPILANLAR SÖYLENMEZ Kİ HER ZAMAN! ÖVÜNMEDİM İLLA!
  • Flaş flaş flaş!!!!!!Beklenen otun adını biliyorum ve açıklıyorum.Adem otu,siyah turpa benziyor,içini bıçakla kazıttırıp ağrıyan yerinize sürüyorsunuz ve poşetle sarıyorsunuz.sürülen yer (diziniz olabilir)bir süre sonra yanmaya ve karıncalanmaya başlıyor ve kızarıp şişiyor.sonra buradan şişliği bir şekilde patlatıp sarı su boşaltılıyormuş.ama ben denemedim.özellikle diz ağrılarında deneniyormuş.vakti zamanında babam yeşil cevizin kabuklarınıda ayaklarına bağlamıştı.o zamanda sarı su akmıştı.ama iyi geldimi bilmiyorum::=))) dediğim gibi denemedim açıkçasıda gözümle görmediğim için denemem de sadece buradaki muhabbete katılmak içi yazdım.Fakat adem otunun romatizmaya iyi geldiğini iyi kaynaklardan duydum.ayrıca salozoprin kullandım ve oldukça iyi geldi .yürüyemiyordum bile salazoprin ve mobik kullandıktan sonra beni rahatlatmışlardı.şu an ama ilaç kullanmıyorum.AĞRISIZ GÜNLER DİLEĞİ İLE
    Metalik hos geldin..Nerelerdeydin demeyecegim... Malum bebek büyütüyorsun... Keske bu bebek olayina daha önce girisseymissiniz... Baksana... Senin Bebek..Sana birak AS yi dünyanin dertlerini unutturmus... Ne güzel... :) Sevindim gerçekten... Bu Adem otu'nu az buçuk biliyorum gibi patese benzeyen ama sürüldügü yeride bir o kadar yakan bir bitki mi yoksa meyve mi demeliyim... Karistirdim..Buldum nebatat... Bir nebatatdir... Sürüldügü yeri yakar... hemde iyi yakar... Ama sari su çikarir mi orasini bilmiyorum tabi... Isin enteresan tarafi amma da sari su çikaran yöntem varmis... Bu vesileyle de bunlari da ögrenmis oluyoruz... Bugün hurafe olarak algilanan bu yöntemler,bir zamanlarin geçerli tedavi sekilleriymis... Bakalim bu isin sonu nereye varacak... mono
  • Arkadaşlar ;Herkese öncelikle çok selamlar ben yeni üyeyim.Site güzel bir site.2003 yılında konulan MS(Multipl Skleroz) teşhisi kondu.Arkasından daAS(Ankilozan Spondilit) çıktı.[:0] 3 senedir ikisi ile birden savaşıyorum ve her zaman devam edeceğim savaşmaya.Bu sarı su konusu ilginç araştırmaya değer bence kolay gelsin herkese.
    Saoğalasın @Muratyolcu... Bakalım... Arsen Lüpen misali bir ip ucu yakalıdık... İpin ucunu da bırakmamaya kararlıyız... Anlıyacağın takipteyiz... [8D]Bu arada sende hoş geldin... Hem AS hem de MS işin zor olsa gerek... Valla biz birinin içinden çıkamıyoruz..Sen ikisiyle iyi baş ediyorsun... Bu arada senin DR.lar da bayağı iyiymiş hani... Her ikisini de ayrı ayrı teşhis etmek hakikaten enteresan.!!Pek böyle şeylere alışık olmadığımız için,garibime gitti doğrusu... DR.larının kıymetini bil... Hakikaten bizleri teşhis edecek,hele senin ki gibi 2 si 3 ü bir arada hastalıklar olunca,DR.larımız maalesef sınıfta kalıyorlar..[^]Neyse ilk günden seni sıkmayayım... Sağlıcakla Kalın mono
  • Dün Hatunla otururken yine ayak parmaklarının arasında mantar benzeri bişey var ondan bahsetti. bende doktora gidip ilaç alalım dedim. oda olmaz dedi; niye diyince: İLAÇ ALINCA ONLAR GEÇİYOR AMA O ZAMAN BACAKLARIM AĞRIMAYA BAŞLIYOR DEMESİNMİ! İyice inceledim hafif hafif sulanıyor ve sarımsı bi akıntı oluyor parmakların arasında oda ağrıları azaltıyor demekki.Bunu paylasmak istedimsağlıcakla kalın
  • arkadaşlar adem otu denilen bitki asitik bir sıvı salgılayarak derinin altındaki enfeksiyonun dışarı atılması için kullnılan bitkilerden bir tanesi.tabi yakması da doğal.görüyonuzmu siz şu sarı suyu bize neler arattırıyor :D YAPILANLAR SÖYLENMEZ Kİ HER ZAMAN! ÖVÜNMEDİM İLLA!
  • s.aarkadaşlar ben 3 aydır bitkisel ilaç kullanıyorum ve hiç ağrım kalmadı3 aydır ağrı kesici kullanmıyorum ve kamburluğum bayağı geçtikonya dafen bilgisi öğretmeniyim 32 yaşındayım
    Eklenti:Orjinal Mesajı Ekleyen UcAnTeNeKe
    görüyonuzmu siz şu sarı suyu bize neler arattırıyor :D
    Hiç sorma @Uçanteneke Amerika Siyah suyun(petrol) peşin de... Biz de Sarı suyun peşin de... Ama bulacağız bu Sarı suyu... Burası www.ankilozanspondilit.com buradan çıkış yok.. :D
  • mono kara suyu hiç karıştırma o kara su yüzünden neler oluyor nelerYAPILANLAR SÖYLENMEZ Kİ HER ZAMAN! ÖVÜNMEDİM İLLA!
    Sevgili Arkadaşlar
    Öncelikle bu konuyu buraya taşıdım,çünkü Alternatif tedavilere daha uygun bir konu,Esas konumuza gelecek olursak "Annem Almanyadan geldi" gerçi şuan istanbul da ama ben bu Sarı su olayını yüze yüz görüştüm..
    Daha doğrusu yüzyüze görüşünce bu olayın da karanlık noktaları aydınlığa çıktı..
    Tabi ben annemi karşıma alıpta en ince detaylara kadar kafama takılanları sorunca Annemin de neler yapıldığını unutmuş olduğunu farkettim.:angry:
    Sağ ayak mı sol ayak mı? onuda karıştırdığı gibi,Yapılan karışımın da nasıl yapıldığını karıştırdı ki bu karışım da biraz garip olacak ama gazyağı ve patatesten oluşuyormuş..

Bu konunun başlarında da söylediğim gibi bu karışım da öyle rastgele yapılmaması gerektiği içindir ki vede annemin bilgisine çok güvenmediğimden dolayı ben bu annemin bahsettiği olaydan vazgeçtim..
    Dediğim gibi kadıncağız da unutmuş,Birde annemin sorunu sadece dizlerindeymiş,ee o zamanları da 18-19 yaşlarındaymış tabiki benim sorunumla çok örtüşmediğine karar verdim.

Hasılı annemi bekleme olayım,beklediğim gibi olmadı körü körüne de yapılacak bişey olmadığından dolayı bunu sizlere haber vermek istedim..

Fakat bu konuyu baştan itibaren yeniden gözden geçirince ortaya şu çıkıyor/çıktı ki böyle bir Sarı su denilen su var/varnış
    Bütün mesele bunu zarasız bir şekile toplamak veya vucüttan çıkarmak..
    Gerçi AS de bu ne kadar etkili olur orası da tartışılır ama görünen oki hiç birimiz kendimizi durduk yere riske atmak istemiyoruz Zaten doğru olan da budur

Ama bu benim Deli Kazım formulünü illaki deneyeceğim.
    Bakalım sonuç ne olacak,günü gelince sonucu buraya eklerim..

Sevgiler
  • alifenci yazan:
    s.a<br /arkadaşlar ben 3 aydır bitkisel ilaç kullanıyorum ve hiç ağrım kalmadı<br /3 aydır ağrı kesici kullanmıyorum ve kamburluğum bayağı geçti<br /<br /konya dafen bilgisi öğretmeniyim 32 yaşındayım
    alifencinin bu yönlendirmesine itirazım var hakim bey !
    1-bitkisel ilaç kullandığı için,3aydır ağrılarının olmadığına,
    2-bu bitkisel ilacı kullandığından beri de kamburluğunun kalmadığına.
    itirazım var ben naçiz AS'lı kulunuzun.
    Şöyle ki;
    1-bitkilerin,hastalığımıza mutlaka iyi yönde etkisi vardır.Bunun bilincindeyim.
    2-Tıbbi ilaçları kullanmadan bu başbelası AS'a dur dememiz imkansız.
    3-Egzersizlerimizi yapmadan bitkisel ilaçlarla değil belimizi,
    yamulan parmağımızı doğrultmamız imkansızdır.
    4-AS'ın aktif olmadığı dönemlerde ilaç alınmasa da ağrılarımızdan pek şikayetçi olmayız.
    Neden mi?
    ben 5,5 aydır embrel kullanıyorum,AS'ı bayağı frenledim.
    Pazartesi günü ufak bir operasyon geçireceğim için,15 gündür
    embreli kullanmıyorum.AS aktif olmadığı için hiçbir ağrıkesici kullanmadığım halde gayet iyiyim.

operasyondan sonra da 1 ay kullanmamam gerekiyor.Eğer Cani AS kıpraşmassa ilaç almadan günler geçer zannediyorum.

Özet olarak;AS vücutta kıpraşmadığı sürece insan kendini mutlu hisseder.Ama meret bir de coşarsa, dünyanın en iyi ilaçlarını da kullansanız bana mı demez.
    Bu anlattıklarımı bire bir yaşadığım için anlatma ihtiyacı hissettim. Hakim bey !!!

Hepinize ağrısız günler dileğiyle...
    Karar:
    Adı geçen sanıkların iyi huyları ve samimi açıklamaları göz önün de bulundurularak tahliyelerine.
    AS hastalığına iyi gelen ilaçların kişiye özel etkileri bulunduğundan dolayı,DR. tavsiyesi ile alınmalarına.
    Bitkisel ilaçların da doğru kullanılmadığı taktir de çeşitli zararlarının olabileceğine.
    Forum ortamın da bulunmamızdan dolayı her türlü güzel fikirlere ihtiyacımız olduğuna.
    Davacı Pegasus beyin davalı Alifenci beyden hiç bir alacağının olmadığına.
    Bu davanın diğer davalara da emsâl teşkil edeceğine.
    Temyiz yolunun kapatıldığına.
    Tüm forum üyelerinin önünde,adil bir biçim de yargılandıklarına.
    Karar verilmiştir.

AS Sulh huk. Yük.Hakimi
    mono :)) :))
  • şu sarı su mesajlarınızı başından sonuna kadar keyif içinde okudum,ve hayretler içinde kaldım:blink: vucuttaki iltihap bacaktan bir delik açılarak akıtılabilirmi hiç?bu iş bu kadar kolaymıdır :)) başınıza çok işler açabilirsiniz!
    çıplak ayakla toprak zeminde çimenlerde yürümek elektrik boşalttığınız için faydasını görebilirsiniz ama parmaktan sarı su akmaz..hiç ümit etme sevgili @mono :))
    umarım sarı su olayınada son noktayı koymuşumdur:pinch: :silly:
  • Işılcım,sarı su olayı bir gerçek.ben gözümle gördüm.en yakınım babam yaptı.parmaktan foşşşş diye akmıyor tabi.sadece ağrılı yerler su topluyor bu parmak veya diz olabilir.daha sonra su toplayan yerden sarı su akıyor.yani sarı su olayına daha son noktayı koyamadın.kehhh kehh kehhhhh.bu tartışılacak bir konu.
    Arkadaşlar
    Bu sarı su meselesi biter mi hiç?

Ne zaman bitecek gibi olsa hep geri canlandı

var bu suda bir şeyler :))

Bu konu bitmeeeeez..B)
  • hımmm..sarı sudan vazgeçmiyorsunuz demek..o zaman çıkarın şu sarı suyu vücudunuzdanda bir görelim bakalım @mono ve metalik :) ..bakalım as ye nasıl bir faydası oluyormuş..daha doğrusu bilim adına denek olmayı göze alabilirmisiniz?..karşıdan ahkam kesmek kolay..deneyin de bir görelim :))
  • merhaba arkadaşlar ne olursa olsun bu sarı su olayını bulup denyeceğim ve inşalalh olumlu sonuç veririse sizlerle paylaşacağım :unsure:
    Aman tehlikeli bir seylerde yapma da isler daha zor olmasin.
    Sehir efsanesi gibi oldu bu sari su, ben o kadar kovalamistim bir sonuc alamayincada pesini birakmistim.
  • bitkisel olduğu için çok zarar göreceğimi sanmıyorum tarifi buldum haftaya deneyeceğim inşallah ağrım sırtımda var tam olarak nereye yapacağımı öğreniyim inşalalh olur ve hepimiz kurtuluruz
  • Neymiş bu Sarı su meselesi yaw?
    Ben şu konuyu baştan bir okuyayım bakayım...
  • sayin.net.adminsayin.net.admin 1,058 Ankara
    2 seneyi geçmiş bu mevzuyu tartışalı. yine gündeme düştü sanırım :) muhtemelen eski mesajlarımda yazmışımdır ama tekrarlıyım. bana anlatılandan bildiğim kadarıyla biryere sürülerek yapılan bir uygulama değildi. sıcak bir bidon (bildiğiniz çöp bidonu gibi) içine çok sıcak su doldurulup (dayanabileceğiniz kadar sıcak) içine pıynar yaprağı denilen bitkiler dolduruluyor ve siz de suyun içine girip oturuyor ve bir süre bekliyorsunuz (1-2 saat sanırım).

bundan sonrasında ayak parmakları arasında patlamalar oluyor ve efsanevi sarı su dışarı akıyor. muş muş...

bu benim öz dayımdan dinlediğim (küçükken kendisinde uygulanmış). kendi tecrübem yok konuyla ilgili.

ilgi duyan arkadaşlar konuyu baştan aşağı okusun derim.

sevgiler,
  • Selam Arkadaşlar bu sarı su olayı benide sardı bu konu hakkında bilir kişi bulmak gerek. konuya bakılırsa gerçekten bir sarı su çıkıyor gözüküyor.

fakat nasıl ve ne ile ve zararları hakkında bir bilir kişi yada tecrübe etmiş bir kişi bulmamız gerekiyor. bunun dışında bana mantıklı geldi.
    araştıracağım bende bir bilgiye ulaşırsam paylaşırım sevgiler...
  • arkadaşlar haftaya cuma günü yapacağım ben herhalukarda yapmaya karar verdim o yüzden bence 1 hafta bekleyin önce ben yapıyım sonuçlarına göre siz yapın acele etmeyin lütfen çünkü ben nasılsa yapacağım yalnız benim kafam karıştı nette gezerken bende sarımsak tarifini gördüm sayın admin arkadaşımızın yazdığı tarifte başka acaba ikisi farklı yöntemlerle aynı sonucumu veriyordur
    Sorunda orada zaten Kamer, ortada net bir sey yok ve bunun için eskiler çok cesitli yöntemler uyguluyorlarmis.
    Artik ellerinde ne varsa onunla alakali bir durum gibi, malum eskiden her sey bu kadar bol ve ulasilabilir degildi.
  • slm herkese bu sarı su olayı baya ilginç hiç duymadım 3yıldır aslıyım.nasıl yapılacağını tam olarak bilen varsa söylesin ben de yapacam en kısa zaman da
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

karmasha fionae35 aliiiii kornoloji drb pirzade_05