Sosyal Haklar Forumu

sayin.net.adminsayin.net.admin 1,072 Ankara
Merhaba arkadaşlar,Sitemizde sıkça tartışılan ve ilgi duyulan bir konu olan özürlü kimlik kartı, AS liler için diğer sosyal imkanların tartışılacağı yeni bir forum açtık.Bu konularda çokça emek sarfeden ve bu forumumuzun moderatörlüğünü üstlenen Göksel Akçay Bey (SKYFLOOD), sizlere yardımcı olacaktır.Hayırlı olsun,Cüneyt

Yorumlar

• Sosyal Haklarımız Hakkında bilgi alacağımız bu forumu düzenleyen Cüneyt Beye ve Katılımı sağlayacak ve yönetecek KUPA AS grubuna şimdiden teşekkürler... Emeği geçenlerin ellerine sağlık... ömer dönmez
  • AYNAAYNA 125 İstanbul
    merhabalar;elinize saglık arkadaşlar çok iyi olmuş böyle ayrı bir forum açılması.cüneyt seni özellikle tebrik ediyorum böyle güzel ve düzenli bir site bizlere çok gerekliydi .eline saglık
  • MERHABA GÜZEL KARDEŞİM CÜNEYT, Vallahi ne söyliyim, yaktın bizi kardeş şimdi uğraş dur... Yok yok şaka, maksat bütün arkadaşlara yardımcı olmak ve bunuda elimden geldiğince yapmaya çalışacağım.Bana layık gördüğün moderatörlük ve açtığın sosyal haklar forumu için teşekkürler.Yurt içi, yurt dışı, yabancı ülkelerdeki vatandaşlarımız, büyükelçiliklerimiz, yurt dışı temsilciliklere hayırlı uğurlu olsun.Sevgi ve saygılarımla,Göksel AKÇAYSKY
  • Sevgili teyfik Bey, www.ashad.org sitesindeki forumumu buraya kopyaladığımdan sorunuza ancak burada cevap verebilirim.Bunun için en kısa süre içerisinde www.ankilozanspondilit.com'a üye olursanız sorunuza cevap verilecektir.Sevgi ve saygılarımla,Göksel AKÇAYSKY
  • MERHABALAR, İstanbul il sınırları içerisinde artık tüm iett otobüsleri,metro ve deniz vapurları(devlete ait olanlar) en az %40 özür oranına sahip kişiler başbakanlık özürlülüler dairesinden alacağı özürlü kimlik kartı ile ücretsiz faydalanabilecekler.Not: özürlü kimlik kartı için devlet hastaneleri veya ssk hastanelerinden sağlık kurul raporu almanız gerekmektedir.Bu konuda öğrenmek istediklerinizi yukarıdaki yazılarımda görebilirsiniz.Soru ve görüşleriniz için sosyal haklar forumunu kullanabilirsiniz.Sevgi ve saygılarımla,Göksel AKÇAYSKY
  • tUtKuNtUtKuN 1,192 Yurtdışı
    15 yıl ve 3600 günü doduranlardan,emekli olmak isteyenlere bağlanacak maaş hakkında kimse sağlıklı bir bilgi edinemedi herhalde arkadaşlar... Benim öğrenebildiğim epey düşük bir miktar oluyormuş ama yinede yanıltmayayım,SSK'dan bu konularda tam sağlıklı bilgiyi öğrenebilmek çok zor biliyorsunuz... Eğer içeriden tanıdığı olan birisi varsa bu konuda bilgi alabilir bize iletirse seviniriz...
  • MERHABA TUTKUN KARDEŞ, Bu sorunu en yakın zamanda öğrenip sana cevabını veririm.Sevgi ve saygılarımla,Göksel AKÇAYSKY
  • YA ARKADAŞLAR HİÇ KİMSE BİR ŞEYE DİKKAT ETMEMİŞ BAŞIMIZA BELA ALDIK YA. GÖKSEL BEYİ KALÇA PROTEZİ BİLE DURDURAMAZKEN HİÇ BİRŞEY DURDURAMAZ. YAKINDA SİTEMİZİN KOTASI DOLARSA ŞAŞIRMAYIN. :D :D :D :D NEYSE KONUMUZA GELELİM HAYIRLISI OLSUN BU FORUM OLDUKÇA İYİ OLMUŞHAYIRLI OLSUNerc2156sağlıcakla kalın dostlar.AS la boyun eğmeyeceğiz...
  • ozurlu raporu alan arkadaslarin ilgisini cekebilecegini dusundum.bilginizeDestekCELLDestekCell, Turkcell'in gazi, malul ve engellilere yönelik özel indirimli tarifesidir. DestekCell'den % 40 ve üstünde işgücü kaybı olan tüm engelliler, vazife malülleri, gaziler ve vefat eden gazilerin gazilik unvanı taşıyan eşleri yararlanabilir. DestekCell'de hat tesis ücreti alınmamaktadır. Her abone sadece bir hattıyla DestekCell tarifesinden faydalanabilir.
  • syn göksel bey,öncelikle bu formu açtığınız için teşekkür ederimben milli eğitim bakanlığında öğretmenim ve 7 yıldır AS hastasıyım.şimdiye kadar özürlü raporu almadm. öğretmenliğede yeni atandım. şuan stajiyerimözürü raporunu aldığım takdirde bana ne gibi avantaj ve dez-avantajları olur.şimdiden teşekkür ederim...
  • Merhabalar Ben Yaşar şahbaz 1974 doğumluyum 96 yılında ankilozan spondilit teşhisi kondu 1990 yılından beri sigortalı olarakçalışıyorum fakat ankilozan spondilit hastalarının böyle özürlü raporu alabildiğinibilmiyordum böyle bir durum olduğunu ankilozonspondilit.com danögrendim şimdi benim ögrenmek istedigim 1990 yılından beri 16 yıllık siğortalılıksürem 4550 pirim günüm var henüz raporumu almadım ama enyakın zamanda müracat edipalacağım ben raporumu alır almaz emekli olabilirmiyim yada raporu alıp işyerineözürlü olarak çalışmak istiyorum deyip bir süre çalışmammı gerekecek ssk nınsitesinden nezaman emekli olabilirim diye sorguladım emekli olabilirsiniz dedi bu konuda yardımcı olursanız sevinirim birde %40 işgörememezlik raporu yeterli oluyormu
  • McKayaMcKaya 2,551 İstanbul
    Değerli Yaşar bey, sorunuzun cevabı aslında Malülen Emeklilik başlığı altında yer alıyor. Ben yine de buradan özetleyeyim.(MALULEN EMEKLİLİĞE HAK KAZANMA)Vergi İndiriminden Yararlanmaya Hak Kazanan Sigortalıların Yaşlılık Aylığından Yararlanma Koşullarıa) 06/08/2003 (dahil) tarihinden sonra ilk defa işe girip sakatlığı nedeniyle vergi indirimine hak kazanmış durumda olan sigortalılar; Birinci derecede sakatlığı olanlar en az 15 yıl sigortalılık süresi ve en az 3600 gün, İkinci derecede sakatlığı olanlar en az 18 yıl sigortalılık süresi ve en az 4000 gün, Üçüncü derecede sakatlığı olanlar en az 20 yıl sigortalılık süresi ve en az 4400 gün,malüllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi ödemiş olmaları şartı ile yaşlılık aylığından yararlanabileceklerdir. 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 31inci maddesi ve Sakatlık İndiriminden Yararlanacak Hizmet Erbabının Sakatlık Derecelerinin Tespit Şekli İle Uygulanması Hakkında Yönetmelikin 3üncü maddesine göre çalışma gücünün; % 80 (dahil)inden fazlasını kaybedenler birinci derece, % 60 (dahil)-% 80i arasında kaybedenler ikinci derece, % 40 (dahil)-% 60ı arasında kaybedenler üçüncü derece,sakat olarak belirlendiğinden, 506 sayılı Kanunun 60ıncı maddesinin (C/b) bendinin uygulamasında bu oran ve dereceler göz önünde bulundurulacaktır.
  • merhaba sevgili kader arkadaşlarım.ben 3 senedır as liyim.böyle bir sitenin olduğundan yeni haberim oldu. hemen başvurmakistedim.hastalığıma daha yeni teşhis konduğu için şuan depresyondayımsevgili göksel akçaya bu hastalığa olan yaklaşımından dolayı çok teşekkür ederim.öncelikle ben sevgili göksel akçaya şuanki ruh halimi anlatmak istiyorum.sakatlık raporu veya sakatlık kimliğine sahip olmak beni dahada bunalıma sokacaktır.bu konu hakkında görüşlerinigerçekten almak istiyorum.ÇOK TEŞEKKÜR EDERİMROJHAT
  • slm... hepsini okumaya vaktm olmadı ama okuyacağım... ben buna şöyle bakıyorum... eğer hastalığımızdan dolayı devlet bize özürlü diyorsa biz de bunlardan yararlanmalıyız... benim aklımdan böyle birşey geçmiyordu daha doğrusu devletin bana özürlü dediğinden haberim yoktu... madem öyle o zmn bende yararlanırımmmmmmmm... kısacası resmen gel sen bizim beleşlerden faydalan dediler bende seve seve diyeceğim ve en kısa zmn da rapor çıkarttıracağım... bu arada biraz para biriktiriyim almanyadan ucaza araba getiirtcem... nasıl olsa duyduğuma göre gümrükte bize engel değilmiş... ay çok sevindimmmmmm:) :D sevgiler...
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

leslibutton clayduigan barba5402 sengulkaya karmen eyup34